Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hosszú hajú anyukák és lányaik...

Hosszú hajú anyukák és lányaik! Mit csináltok, hogy védekeztek előre, ha kitör a tetűvész a bölcsiben/oviban/suliban akkor ne legyen baj?

Figyelt kérdés
Lassan közösségbe kerül a lányom... Nekem derékig érő elég sűrű hajam van. Ha abba "lakó" költözik nem tudom, hogy szedem ki belőle hatékonyan (és ott vannak a peték is) de levágatni sem szeretném semmi képpen!
2012. júl. 2. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem különösebben nem kell előre védekezni, én a szép haját sem vágatnám le csak ezért. Nagyon hatékony szerek vannak már, ha ilyen előfordul, de ezeket az eseteket szigorúan veszik ám közösségben, ha elő is fordul, hamar a végére járnak, kitől és honnan indult és tesznek ellene.
2012. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
megvannak rá a megfelelő szerek.gyógyszertárban 1000 féle van.már nem úgy van mint régen hogy kopaszra kell vágni szerencsétlenek haját.
2012. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vágattuk le ezért a lányok haját. Nálunk már fordult elő tetű az oviban, szerencsére a lányaim nem hozták haza, elég hamar rájöttek és szóltak minden csoportban, hogy otthon nézzék át a gyerekeket és a védőnő is kijött. Egyébként lehet sokféle dolgot kapni rá, előre nem tudsz védekezni.
2012. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak "seggig érő" vastag sűrű hajába kaptunk egyszer ajándékot... hát sokáig, napokig tartott, mire a serkéket kiszedegettem. nem vágattam le. Gyógyszertárban kapható már megelőző hajszesz is. De vannak bizonyos illatok amiket nem szeretnek a fejtetűk. (most nem emlékszem melyiket hallottam, talán a levendulát, ha illóolajat cseppentesz a samponba akkor állítólag elkerül)
2012. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Lehet védekezni,én a Nittifort ajánlom,elég kicsi üveg,és ahhoz képest drága is,de nagyon hatásos,megelőzésre is jó,hajmosástól-hajmosásig véd.

Mi nem vettünk szert,csak amikor észrevettem,hogy van a lányomnak... nyaralásból hozta haza,sajnos elég későn vettem észre,jól elszaporodtak. 1 ü Nittifor,és 2-3 nap kezelés a hosszú hajából kiszedtem. Minden reggel,este tüzetesen átnéztem,amit találtam kiszedtem,majd lekezeltem. Napközben amikor tehettem (2-3x) neki ültem és tetvészkedtünk,mint a majmok. Nálunk annyival rosszabb,hogy csak én ismerem meg a tetűt és a serkét,tehát ha "járvány" törne ki,muszáj lenne a védőnőhöz elmennem,hogy nézzen meg...

Felnőtteknél lehet hajat festeni otthon,a hajfestékben van annyi méreg,hogy a tetűt,serkét kiöli mind egy szálig.


Kívánom,hogy soha nem találkozzatok e féle élősködőkkel!!

Az oviban nem minden család képes kellő figyelmet fordítani a tetvek,serkék kiírtására,ezért előfordul,hogy amíg oda jár a gyerek,addig eszed a kefét,mert "már megint".. Nővéremék így jártak a 4 gyerekükkel!


Üdv: 3 lányos,8+4hkm

2012. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Ecet. Nem tudom milyen arányban kell hígítani,de állítólag az is hatásos,megelőzésre is...

Apám mesélte,hogy amikor egyszer kapott ilyen nem kívánt lakókat,akkor mosóporral mosott hajat,és utána nem volt gond...


Üdv: 3l,8+4heteske

2012. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Zöld kezek mentek!

Nem akarok előre "parázni", de nyáron barátnőm kislánya kapott lakókat az ovi utolsó heteiben... Szerencsére nem kaptam el, de mivel messze lakik a családom max a férjem tudja majd kiguberászni a hajamból, ha elkapjuk és némileg aggódom a hajamért is (meg a férjemért is)! Meg a lányom hajáért is. :)

2012. júl. 4. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!