Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt kibírni?...

Hogy lehet ezt kibírni? Öntsetek lelket belém!?

Figyelt kérdés
a 2 kicsi állandóan öli egymást(23 hónapos és 3éves 4 hónaposak)egyfolytában visít valamelyik,verik egymást,játékon összevesznek stb.A kisebb aludna délután a nagyobb felordítja mindig!Persze utána a fáradtságtól üvölt.A 3 évesemnek egyfolytában kellek de tényleg 2 percenként üvölti hogy ANYA!A lakás mint egy felborult török kamion úgy néz ki.Nekem már tikkel a szemem pedig nem vagyok egy ideges fajta.Nem tudom mit tehetnék?
2012. júl. 2. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyezd őket külön. Egyik az egyik szobában, másik a másikban, amíg nem tudnak ügyesen, csendben együtt játszani.

Vagy, amíg a kicsi alszik, a nagyott vedd magad mellé, hívd ki a konyhába, hogy segítsen neked a főzésben, vagy együtt mossatok fel, vagy ilyesmi. Vagy vidd ki az udvarra, de ne legyen esélye felkelteni a kistesót.

Ha ez sem válik be, jöhet a büntipad/büntiszék. Aki nem tud szépen csendben játszani, az oda leül, az életkorának megfelelő időre (3 éves 3 percre, 2 éves 2 percre). Ha összevesznek egy játékon, vedd el tőlük, és rakd el olyan helyre, ahol nem érik el. Magyarázd el nekik, hogy egészen addig nem fogják visszakapni, amíg nem tanulják meg, hogy nem szabad elvenni a másiktól a játékot.

A három éves már elég nagy ahhoz, hogy a komolyabb hangsúlyból is értsen, magyarázd el neki, mit miért nem szabad, mi a helyes viselkedés, és mi lesz a következménye, ha nem tartja be a szabályokat (pl. ha nem hagyja aludni a kistesót, akkor elveszed a kedvenc játékát 3 napra, stb.)

Ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek! És ha fel akarsz üdülni, olvass egy kis lustanyut, mindjárt jobb kedved lesz!

[link]

2012. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló korú a két nagyobbom, mint neked, kedves kérdező. A fiam 23 hónapos, a lányom négyéves lesz. Nálunk ekkora probléma nincs, mint nálatok, nagyon szépen tudnak együtt játszani akár órákon át, időnként persze nálunk is vannak összeveszések. Csak akkor avatkozom közbe, ha muszáj, amúgy hagyni szoktam, hogy a konfliktusaikat kettesben oldják meg. Többnyire működik.

az aludni hagyásról az a véleményem, hogy egy három éves gyereknek már meg kell értenie, hogy olykor muszáj csöndben lenni.

Beszélj velük, sok mindent megértenek már, na meg amikor muszáj a bünti, akkor muszáj, hidd el, gyorsan megnevelhetők, de neked nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjenek! Imádom a gyerekeimet, de vannak szabályok, amiket tetszik-nem tetszik, be kell tartaniuk.

2012. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 22 hónapos és 4 éves lányom olyan cirkuszt szoktak csinálni, hogy a múlthéten azt hittem diliházba megyek.Mindenen összevesznek.Külön szobájik van, de hiába teszem külön őket.A déli alvásnál nálumk is volt hogy direkt nem hagyta aludni, de rászoktatttam hogy akkor neki is alvás van.Egymás haját tépik.Tőlem meg már az utca zeng.Borzasztó értetlenek és nincs mivel megfogni őket.:-(Náunk a büntisarok nem válok be.ŰKivárja azt az 5 percet.
2012. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk sem működik a külön szobában tartás.A büntit meg leüli aztán megy minden tovább.Ha az összes játékot elraknám amin összevesznek üres lenne a szoba.
2012. júl. 3. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vok.Nálunk most van játék elrakás.Üres a szoba, pedig rengeteg játéka van.És ez sem segít.
2012. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk se segít semmi.Idősebb nénik mondják hogy verjem el meg hogy ők így meg úgy megvernék már ezért.Volt hogy rácsaptam már jött utánam kiabálva hogy miért ütöttem meg meg neki ez fáj és üldözött számon kért.Nem érti meg ha szépen mondom hogy ne lökje el az öccsét ne ébressze fel stb.
2012. júl. 3. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!