Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyen kötelező bejelente...

Munkahelyen kötelező bejelenteni a terhességet?

Figyelt kérdés
Ezt nyilván való nehéz eltitkolni egy idő után, plusz etikátlan, de az a helyzet, hogy még bőven próbaidőn vagyok, a főnökömben nem bízom, még jó 2 hónapig nem látszik a hasam. Mikor vagyok köteles bejelenteni? (Sajnos mire a próbaidőm lejár már szülök is, tehát azt nem tudom átlavírozni). Szerintem ha bejelentem, elküldenek, mert megtehetik, ha később jelentem be, akkor végleg, de legalább nyerek pár hónapot. Szerintetek?
2012. júl. 6. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány hónap neked a próbaidőd?Az nem csak max. 3 hónap lehet?
2012. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem tudod kihúzni próbaidő végéig, akkor mindenképp úgy csinálnám, ahogy írtad, hogy nem mondod meg, míg nem nyilvánvaló, hogy nyerj pár hónapot. Főleg, ha nem bízol a főnökben.
2012. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nõ jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggõ kezelésének, de legfeljebb ennek

megkezdésétõl számított hat hónap

tartama alatt.

(4) A (3) bekezdés szerinti védelem alkalmazása szempontjából a felmondás közlésének, csoportos létszámcsökkentés

esetén a 75. § (1) bekezdés szerinti tájékoztatás közlésének idõpontja az irányadó.

(5) A (3) bekezdés a) és e) pontban meghatározott körülményre a munkavállaló csak akkor hivatkozhat, ha errõl

a munkáltatót a felmondás közlését megelõzõen tájékoztatta.


Az új Mt. szerint így is felmondhatnak neked, ha nem közlöd a terhességet a felmondás előtt, utána már késő bánat.

Ha bejelented, rendes felmondással nem küldhetnek el, viszont, mivel próbaidőn vagy, 1) Azonnali hatályú felmondással – indokolás nélkül – megszüntetheti

a munkaviszonyt a próbaidõ alatt. Ez alól az sem mentesít, ha bejelented előtte, hogy terhes vagy, hiszen, a tilalom csak a felmondás alól véd, az azonnal hatályú alól nem.


Szóval ha ki akar rúgni, mindenképp ki fog, sajnos nem tudsz taktikázni.

2012. júl. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

megteheted, hogy húzod még 1-2 hónapig és mész táppénzre, már ha megvan hozzá a kellő ledolgozott időd.

mondjuk ez sem túl etikus, de az sem, hogy ennyi a próbaidőd. amúgy mennyi? elég furcsa, én is úgy tudtam, hogy 3 hónap lehet :O

ha nem próbaidőn lennél akkor attól a naptól lennél védve, hogy bejelented, de így tényleg bármikor felmondhat

2012. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg 3 hónap( régi Mt vonatkozik):


81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.


(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.


(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.

2012. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nemetorszagban lakom, itt 6 honap a probaidö sajnos... Egy hete kötöttük a szerzödest, 3 honapos terhes vagyok. Nyilvan valo h szerzödes elött lett volna etikus bejelenteni, de akkor tuti h nem irtak volna ala es szüksegem van a penzre + a nemet eg.biztositasra. Kb 2 het mulva fogom bejelenteni mintha akkor tudnam meg es 1 honappal kevesebbet mondok...
2012. júl. 6. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ezzel kezdted volna, akkor nem keresgetek a magyar Munka Törvénykönyvében.....
2012. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet tul nagy elteres, a magyar jogszabalyokat pont a nemetröl masoljak, ugyhogy köszi, h kikerested.
2012. júl. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!