Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk babát, de a munkahe...

Szeretnénk babát, de a munkahelyen állandóan emelgetni kell, és nem birnám. Hogyan lehetne hamar eljönni tápénzre? Rádásúl 3 műszak!

Figyelt kérdés
Gyed,tápénz!
2012. jún. 19. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pozitívat tesztelsz,azonnal mész dokihoz,aki kiirat táppénzre.Veszélyes munkahelynél kiírnak rögtön.Magán doki amúgyis!
2012. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Én is 3 műszakba jártam dolgozni, benzinkúton. Emelgetni is kellett, de főleg állni egész nap. Én 4 hónap után mentem táppénzre,azzal az indokkal, hogy nem bírom, rosszul vagyok mindig. Ez igaz is volt. Sokat kellett dolgozni, nagy volt a forgalom, azt úgy tudtam elvégezni, hogy kicsit lassabb voltam, mint alapállapotban, nem terhesen. Kicsit tovább kellett várni a kasszánál, dehát ez engem nem érdekelt különösebben. A pakolással kapcsolatban megértőek voltak, és ha nehezet kellett volna emelni, akkor szóltam a kutas fiúnak, hogy segítsen. Az éjszakázást viszont nagyon nem bírtam. Hajnal 4-5től mindig rosszullét jött rám. Általában az volt, hogy én hánytam wc-ben, a kasszánál meg vártak a népek. Pedig soha nem hánytam terhesség alatt, csak amikor éjszakázni kellett.

Kimerültségre, rosszullétre hivatkozhatsz, akkor kiír a doki. De mindenképpen időben szólni kell a munkáltatónak, hogy mikortól akarsz táppénzre menni, hogy találjon helyetted mást. Legalább 30 nappal előtte szólni kell.

2012. jún. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 műszakba jártam, pozitívat teszteltem, 2 hétig még jártam melóba. Utána kiírt a doki, veszélyeztetett terhességgel vett fel táppénzre. Emelgetni kellett nekem is, meg a levegő is káros lett volna a babára.
2012. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!