Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik voltatok már önkéntesek,...

Akik voltatok már önkéntesek, hogyan viszonyultak hozzátok a munkahelyen? A"kötelező "önkéntességről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én egy kutyamenhelyen szoktam önkénteskedni. Eléggé megbecsülnek, tudják milyen ritka az, ha valaki csak úgy odamegy segíteni. De az is igaz, hogy nem lehet válogatni. Ha azt mondják, hogy takarítsam ki a kennelt szó nélkül meg kell csinálnom. Persze néha sétálni is vihetem a kedvesebb kutyusokat, de nem ez az elsődleges feladat. Illetve nem is tudok túl gyakran menni, épp ezért olyan munkákat adnak, amit nem kell naponta csinálni. Szép dolog az önkéntesség, csak hamar meg lehet unni. Szerencsére nem kell mindig ugyanazt csinálnom, de ha a sz@rt kell felszednem, akkor megteszem. Ez a lényege ennek a "munkának".

A kötelező önkéntesség? Miért van vagy lesz ilyen? Nem értenék vele egyet, mert nekem is alig van időm. Pénzbe kerül, hogy oda utazzak illetve a hétvégi szabadidőm áldozom fel. Valakinek még ennyi ideje sincs. Az önkénteskedjen, aki szeretné is csinálni. Ez egy olyan feladat, amihez tényleg kell akaraterő. Odakényszeríteni egy embert inkább csak hátráltatná a többi embert.

2012. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!