Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik családban nevelik a...

Akik családban nevelik a gyereket, de egyedülállóként vannak bejelentve, miért éri meg nekik?

Figyelt kérdés
Nézegettem a családi pótlék összegét és gyermekenként 1000-1500 Ft-tal kap többet, aki egyedülálló. Megéri ezért letagadni az apát? Csak nekem tűnik ez potom összegnek?
2012. júl. 6. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Tudod egyeseknek minden fillér számít!Én ilyet soha nem tennék, mert nem ér annyit az a pár forint, mert ha megbuksz, akkor viszont csúnyán.

De ha valaki annyira szegény, akkor az 1000Ft is jól jön..kérdés, hogy akkor minek a gyerek???de ezt hagyjuk..mert nincs jogom senki felett ítélkezni.

2012. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én sem ítélkezésből kérdeztem, és elhiszem hogy minden fillér számít. Nekünk is egyébként, de ha ennyi pénz kimegy a kasszából, nem halok bele. És még így sem merek bevállalni egy gyereket, hogy nincsenek filléres gondjaink. Épp ezért nem értem, hogy ha valaki gyereket vállal, akkor ezen az összegen már mi múlik?

Én azt hittem jelentősebb a különbség, mert egyik ismerősömék is így vannak bejelentve, pedig havonta több mint 300ezer bejön nekik nettóban.

2012. júl. 6. 16:00
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Én nem merném az ördögöt a falra festeni...
2012. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Én le nem tagadnám a férjem :( Pedig odajött egyszer egy kisebbségi nő, és mondta, hogy váljunk el, aztán lakjunk együtt, és több jár majd.

Mondtam, hogy soha...

2012. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Kedves kérdező és válaszoló! Az én kisfiam is családban nevelkedik,de viszont a családi pótlékot egyedülálló ként veszem igénybe.Nem azért mert annyira szükségem van arra a pár száz ft plusz-ra,csak amikor megszületett a kicsi 2 éve,akkor válltam el,és a pici apukájával nem voltunk összeházasodva és nem volt élettársi papírunk se,(AMIT 5 ÉV UTÁN LEHET KÉRNI)ezért kapom így.
2012. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok, ahogy te, kedves utolsó válaszoló.

Mi ugyan még csak jegyesek vagyunk, és még csak tervben van a baba, de ahhoz nagyon szegénynek kéne lennünk és több pénz kellene, hogy letagadjam azt akit szeretek és aki a gyerekem apja.

Mert lehet hogy a körülöttem élők nem tudnák, hogy mi mit sumákolunk (igaz, könnyen le is lehet így bukni), de engem zavarna, hogy letagadom őt.

Még ezelőtt jó 10-15 évvel a mi szomszédaink is így voltak bejelentve, az anyuka hivatalosan három gyereket nevelt egyedül, apuékat is erre bíztatták, de nekik ez nem fért bele. Eleve elvük volt, hogy ha gyereket vállaltak, akkor azt maguknak és nem az államnak, de ők büszkék voltak rá, hogy házasok és közösen nevelnek minket. Eszükbe sem jutott, hogy apámat úgy állítsák be, mint aki elhagyja a családját.

2012. júl. 6. 16:08
 7/18 A kérdező kommentje:

16:06 A te eseted más, és így érthető is.

De sokakról tudok, akik ténylegesen el is válnak akár pont emiatt, de továbbra is ugyanúgy élnek együtt, nevelik a gyereket/gyerekeket. Vagy kimondottan emiatt nem házasodnak vagy jelentik, hogy együtt élnek.

Már olyannal is találkoztam, aki még azt is jelentette, hogy a gyerek apja (aki egyébként velük élt) nem fizet gyerektartást, hogy az állam előlegezze meg. És mivel a férfi feketén dolgozik, nem tudják levonni sem tőle.

2012. júl. 6. 16:11
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ez tényleg elvi kérdés, ahogy a kérdező is írta, és nem szociális. És nyilván akadnak olyan helyzetek, amit pl. az 5-ös válaszoló írt.


Ha tudnátok, hány olyan pénzes ember van, aki "röptében a legyet..." csak hogy pár forinttal jobban jöjjön ki!


Szóval alapvetően én nem hiszek abban hogy a havi 1-2 ezer forint miatt, pusztán anyagi megfontolásból cselekedne így az emberek többsége.

2012. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Az a helyzet, hogy az élettársi jogokhoz nem kell élettársi papír. Csak kell bizonyítnai, hogy 5 éves együtt éltek. Ezt ugye nem csak papírokkal, hanem szomszédokkal.

És az élettársi jogok egyenlőek a házassági jogokkal.

Nemrég halt meg egyik ismerősöm élettársa. Semmi papírjuk nem volt, de a nő kapta az özvegyi nyugdíjat, mert bizonyítotten élettársak voltak, de nem élettársi papírral, hanem csak úgy. Bejelentett lakcím, közös hitel a házra, szomszédok állítása.

Viszont ha egyedülálló szülőként kapod a családit, és ne adja isten valamelyikőtökkel bármi történik, nem fog kapni semmit a másik. Nyilván nem ez jár az ember fejébe, meg nem eköré épít, de azért az ördög sosem alszik sajnos.

2012. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem csak a családi miatt, hanem a gyermeknevelési támogatás miatt is. Így az egy főre jutó jövedelem a kerethatáron belül marad, és jogosulttá válik pl.támogatásra, óvodáztatási támogatásra, tankönyvre, ingyen étkezésre stb...


Én is csinálhatnám így, mert kell a pénz, de nagyon (kinek nem). De pici falu ahol élünk, mindenki ismer mindenkit.


Az a szomorú, hogy sokan erre folyamodnak. Normális GYES, CSP lenne jó.

Többször gondolkodtam már azon, hogy vajon egy olyan anyuka aki valóban egyedül neveli a gyerkőcét, hogy él meg a GYED, vagy GYES, + a CSP összegéből...???? Csak a rezsi +kaja nem takarja be a GYED-et, aki meg GYES-en van ne is beszéljünk. 35.000Ft-ból lehetetlen. Borzasztó. Ez a probléma..:(:(

2012. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!