Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel több pénz két...

Mennyivel több pénz két gyereket nevelni, mint egyet?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik terhes vagyok (ismét).Párom teljesen kivan, hogy mégis hogy fogjuk anyagilag bírni a kettőt.Én úgy gondolom hogy nem sokkal több a kiadás ha két gyerek van, mint eggyel, szerinte igen.

Tapasztalatokat szeretnék kérni, ti hogy látjátok?


2012. júl. 9. 06:25
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Gyakorlatilag a duplájába kerül.Illetve ruházaton lehet majd spórolni úgy,hogy a nagyobbtól megörökli a kicsi.Minden egyéb a duplája.Étkezés,később étkeztetés(ovi,iskola),különóra,sport,kirándulások,gyógyszerek stb.mindent két gyerekre kell majd számolni.

Ez azonban nem ok arra,hogy ne tartsátok meg a babát.

Szerintem a párod közelebb jár az igazsághoz a kiadásokkal kapcsolatban,tényleg sokkal több.

2012. júl. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonos neműek, akkor az elején szinte semmibe, leörökli a ruhákat, a játékokat, a babakocsi kiságy megvan. A pelenkára tápszerre elég a családi pótlék, ha gazdaságos pelenkát veszel, de ha szopizik, akkor tápszer sem kell.

Ha az egyik fiú, a másik lány, akkor kell pár neméhez illő ruha, de Turiban olyan szép újszerűeket kapni.

A Bölcsi Ovi is olcsóbb ha két gyerek van, akkor kevesebb az étkezés díja nálunk, mint egy gyermekesként.

Míg kicsik, kajában sem kell több otthon, mert egy merőkanál étel, vagy egy szelet kenyér valamivel neki is jut!

Itt inkább az plusz kiadás, hogyha 2-3 évesen a boltban már 2 túrórudi, vagy ha a nagy szeretne valamit akkor a kicsinek is venni kell, gondolok itt játékra. De mi pl. kijárunk bababörzére, ott mindig kapnak játékot, pár száz forintért adják a használt játékokat, egy pony, vagy egy kisautó 50-200 ft, és olyan öröm nekik!

Később kerül többe a két gyerek, mikor már szeretnének ilyen olyan játékot, ruhát, tolltartót, iskola táskát...

2012. júl. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nőnek egyre többe lesznek,ezzel bizony számolni kell.
2012. júl. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen, ha azonos neműek, akkor talán csak a családi pótlék összegével kerül többe a 2. ... ha szopik és egészséges.

De ha mégsem azonos neműek, én is a turikra, internetes aukciós oldalakra szavazok, nagyon jó holmikat lehet ott összevásárolgatni. De én az egy kányomra sem "szórom" a pénzt, ott vásárolok én is, amit írtam.

Rendben, ahogy nő, úgy azért mindig kicsit többet kell rá költeni, mert pl. az oviban 2 gyerekre nem jár kedvezmény, csak a 3-ra. Még megfontoltabban kell majd ezentúl költekezni, de legalább gondolom a GYED járni fog, nem?


De minden tiszteletem, hogy bevállaljátok! Sok-sok boldogságot, egészséget és anyagi javulást kívánok!

2012. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
uhh, mit írtam...lányomra akart lenni :)
2012. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Később kerülnek többe, nem mikor megszületik addigra meg nagyjából vissza mégy melózni nem?!

Szerintem egy féllel kerül többe mint az első. Remélem érthető.

2012. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen a nem sokkal több a kiadásnál az ilyenekre gondoltam hogy nem 50dkg húst veszek, hanem 60at.

Persze hirtelen nagy kiadás lenne, mert pl ágyat venni kell ha nem a kicsinek, a nagynak mert neki 2 funkciósat vettünk annó.3 és fél éves a nagy, gyest kapnék, mert jelenleg nem dolgozom.

Amúgy a pénzt igazántiból csak beosztanunk kéne tudni....

Nagy a dilemma, én amennyire megszeretném tartani, párom pont annyira ellene van.Fogalmam sincs mit tegyek.

Ma voltam dokinál, 5hetes

2012. júl. 9. 16:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megtartottad végül a babát?
2012. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül sajnos nem! :(
2012. szept. 14. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!