Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekesek! Mit reagáltok,...

3 gyerekesek! Mit reagáltok, ha beszólnak, hogy bátrak vagytok 3 gyereket bevállalni a mai világban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 09:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem bátorság kérdése, hanem erő kérdése szerintem. Régen, amikor sokkal nagyobb volt a szegénység, hetente csak egyszer tudtak húst enni, egy ünneplő ruhájuk volt, a kisebbek szinte soha nem kaptak új ruhát cipőt, mert az idősebb testvérektől örökölték, akkor akár 8-9-10 gyereket is vállaltak a szülők!!!! Akkor most, mikor még családi pótlék is van, meg anyasági támogatás, hetente több alkalommal lehet húst enni, amikor több ruhája van egy gyereknek miért ne lehetne vállalni 3 gyereket!

Nekem "csak" 2 van, de le a kalappal minden szülő előtt aki vállal többet is. Nem az anyagiak miatt, hanem azért mert ez nagyon nehéz lelkileg, testileg. persze tudom anyagilag is sok, de emberileg nehezebb.

SOHA NE hallgass negatív emberekre! TUDD, hogy igenis NAGY dolog az amit teszel.

Hagyd figyelmen kívül őket, de ha mégis szeretnél nekik mondani valamit akkor mond nekik azt amit a hozzászólásom elején írtam régen és ma.

Szerintem ma valamivel könnyebb az élet, még ha ma is rossz.

2012. júl. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

igazából semmit. tudom, mennyit bírok, mi neveljük, ismerjük, szeretjük őket.

ahonnan elköltöztünk, hülyének tartottak.

ahova költöztünk, 5-7 gyerekesek is élnek. itt inkább az 1gyerek a fura.

persze, nem a gyerekszám miatt költöztünk, hanem munkahelyváltás történt.

2012. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó hol laksz?Én is odaköltöznék!Most várom az ötödik babánkat és már a harmadiknál is hülyének néztek!

Viccet félretéve,én nem szólok semmit csak legközelebb elkerülöm azt az embert,mert nem érdekel a véleménye és igy nincs is miről beszélnünk.Nekem még a korom miatt is be szoktak szólni,majdnem 39 voltam mikor a negyediket szültem,az ötödiknél pedig már majdnem 40 leszek!Nem érdekel a véleményük,segítséget,pénzt nem kérek tőlük ergo semmi közük az én életemhez!Én pedig így vagyok boldog!


9hkm

2012. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Biztos hogy ez "beszólás"? Nem lehet, hogy tényleg bátornak tartanak? Nekem 2 van, de nem merünk harmadikat vállalni, pedig szeretnénk. Bennem semmi rosszindulat nincs és becsülöm azokat, akik szépen nevelik a gyerekeiket, még ha vannak is nehézségek. Ha én mondanám, nem lenne mögötte semmi rosszindulat, elhiheted! :)
2012. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Bátraké a szerencse:)

Amúgy pedig nem lenne teljes az életem gyerekek nélkül, még ha nehéz is mindenféle szempontból.

2012. júl. 9. 09:47
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Mi is hármat szeretnénk, még egyelőre sajnos egy sincs, nemsokára kezdjük a családalapítást :) Nagyon jó érzés volt olvasni, hogy van, akinek természetes a három baba, sőt látom, 5 sem számít extrémnek. Akárkivel beszélgettem eddig ilyen irányú terveinkről, mindenki megszólt, hogy 3 az nagyon sok a mai világban. Anyagilag stabilak vagyunk, munkahely van, hiányszakmában dolgozunk, százszor ennyi munka is lenne, ha bírnánk erővel, lakásunk van, igaz nem hatalmas, de elég nagy, hitel nincs. Évek óta szeretjük, tiszteljük egymást, nincsenek vitáink. SZerintem nem a nullára gondolkodunk 3 gyerekben. Mégis érzem, amit a kérdező is írt, hogy az ismerőseim nagyon nagy százaléka azt gondolja, hogy 3 gyerek már hazárdírozással felér.

Reagálni semmit nem szoktam, mert úgy gondolom, ez nem az ő dolguk, csak egy lehetséges vélemény a sok közül, de tényleg nehéz helyzet, amikor az ember úgy érzi, mindenki másképp gondolja, mint ő. Engem megijeszt, hogy miért kell ilyen drámaian fogalmazni, ledöbbenni és nagy szemeket mereszteni. Nem tizet mondtam, és nem a semmire :$

2012. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem biztos,hogy beszólásnak szánta az illető!

Az egyik üzletben a kasszánál sort állva ketten nagyon kedvesen előre engedtek minket- a gyerekekkel voltam-. Az egyikük,egy 50+ os néni megkérdezte,hogy "Mind az öné?" Az igen válaszom után megjegyezte-de csöppet sem bántó hangnemben,hogy "Pedig olyan törékenynek tűnik..."

Ezzel csupán arra akadok kilyukadni,hogy nem Mindenkiben van ártó szándék!!

Ha a "bátrak vagytok..." mondat hangozna el,akkor azt válaszolnám,hogy : Nem bátrak vagyunk, csupán szerencsések :-)


Persze van ellen példám is. A nődoki "a mai világba minek már ennyi gyerek??" de a hangnem eléggé olyan volt,amilyet nem szeretek. A válaszom az volt,hogy a népesség csökkenő tendenciát mutat,besegítünk egy kicsit,hogy ne így legyen! Erre rögtön Orbánt hozta fel,hogy majd ő és én megváltjuk ezzel az országot... Szerencsénkre pont nyugodt hangulatban voltam-vagy is repültem a boldogságtól,mert előtte nem sokkal állapította meg,hogy a kicsi babám rendben fejlődik odabent- így erre csak egy megjegyzésem volt: Nem vagyok Orbán párti,semmivel nem segített minket sem,és nem Orbán fog kihúzni a carból.

Az idézetek nem pontosak,de nagyjából ezek a mondatok hangoztak el!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát Mindenkinek!! :-)


Üdv: 3 lányos,9hkm

2012. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem beszolok mindig lesznek. Ha valakinek nincs gyereke akkor azert szolnak be, ha valakinek csak egy van akkor azert, ha ketto akkor meg azert es igy tovabb. Olyan sosem lesz, hogy mindenkinek megfelejen egy eletforma es egy felfogas. A lenyeg, hogy ugy csinaljatok, ahogy nektek kenyelmes es jo, eljetek a sajat eleteteket, jarjatok a sajat utatokat es koncentraljatok a sajat boldogsagotokara. Mindenkinek mas a jo es ez igy is van jol, csak van aki szeret hangot adni a gondolatainak. :) Nem kell veluk foglalkozni. Biztosan van olyan eletforma amivel te nem ertesz egyet csak eppen nem mondogatod.
2012. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Egyetértek Veletek, csak nehéz mindenfelé azt tapasztalni, hogy az óvónő, akinek valójában szeretnie kellene a gyerekeket, beszól,

a szülésznő, akinek minden egyes gyerek születését csodaként kellene megélnie, undok, nemtörődöm és utálatos volt, elszúrta az egész szülésélményt:(

2012. júl. 9. 11:07
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

igen, rám is furcsán néznek,hogy bevállalod a 3.-ikat???

érdekesek az emberek, mert amikor időrendben jönnek a dolgok,hogy jársz valakivel már egy ideje, kérdik mikor lesz az eljegyzés, jó, megvan az eljegyzés. majd rá nemsokára kérdik mikor lesz az esküvő??? megvan az esküvő.

következő kérdés,hogy mikor jön a gyerek?? megvan az első gyerek. Na? És? Kistesó?? Jó, lesz kistesó. És mikor a harmadik jön akkor meg úgy néznek rám,mint aki nem is erről a bolygóról való, hanem valami UFO.

Teszek rájuk! És ezt meg is mondom nekik!

amúgy az elsőt 24, a másodikat 32 évesen szültem, most 37 vagyok és 25 hetes terhes.

2012. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!