Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány % táppénz jár egy veszély...

Hány % táppénz jár egy veszélyeztetett terhes kismamának?

Figyelt kérdés
Az átlag keresetem kb. 70-80 nettó volt. Most 16 hetes vagyok. 14 ezer forintot utaltak,ez lehetséges,vagy valahol hibáztak?
2009. júl. 11. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ugyanannyi jár mint nem veszélyeztetett esetén.

Attól függ az összeg hogy hol dolgozol milyen beosztásban, esetleg közalkalmazott vagy sima alkalmazott.De mondjuk a 70-het képest sztem kevés.

2009. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy, nem adtad le időben a táppénzes papírod vagy, valamit elszámoltak.

Nincs különbség hogy,veszélyeztetett terheség között.

2009. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A munka adód be jelentett?
2009. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem attól függ a %, hogy veszélyeztetett vagy-e.

Ha van két év munkaviszonyod, akkor az igénylést megelőző naptári év átlagkeresetének a 70%-át kapod, ha nincs meg, vagy kórházban vagy, akkor 60%-át. Ezt módosították most 60% ill. 50%-ra, ez majd augusztus 1-től lép életbe.


A táppénz úgy működik, hogy az orvos kiállítja a táppénzes papírt, amit ha a munkáltatód tb. kifizetőhely, akkor oda, ha nem, akkor az oep-re kell leadni. Az orvos csak az aktuális dátumig adhatja ki a táppénzes papírodat, vagyis hiába vagy állapotos, akkor is ha 10-én mész orvoshoz, akkor ő 10-ig adhatja oda a papírodat.

Ha a munkáltatód tb. kifizetőhely, akkor simán megy minden, amennyi táppénzes papír beérkezik hozzá a bérszámfejtési napig, addig bérszámfejtik, a többi napot ilyenkor úgy számolják el, mintha fizetés nélküli szabin lennél, persze ezt utólag számfejtik, amikor beadod a többi papírt, akkor. A munkahelyi kifizetésnek a határideje a normál bérfizetési nap.


Ha nem tb. kifizetőhely, akkor az oep-hez kell beadnod, ennek a menetét meg tudod nézni a honlapjukon.

2009. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én, amikor veszélyeztetet terhes voltam ez tavaly volt és a fizetésemnek a 70%-átkaptam.
2009. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván hibáztak valahol. Aki kiíratja magát táppénzre, az tulajdonképpen veszélyeztetett terhes, tehát ez nem befolyásol semmit. Esetleg törthónap? Vagy pl. a táppénz első 15 napját a munkáltató fizeti neked, utána jön képbe az oep. Ez nem lehet?
2009. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!