Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hetes terhes vagyok és ha...

9 hetes terhes vagyok és ha most elmegyek táppénzre mint veszélyeztetett terhes akkor a fizetésem hány százalékát kapom? Vagy van valami különbség aközött hogy veszélyeztetett terhes vagy sima terhesség táppénz szempontjából?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 1. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs különbség. Jelenleg a fizetés 60%-a jár. Ha TGYÁSra és GYEDre leszel jogosult, akkor ebből számítják azt is sajna...
2010. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha kb 102000 ft kapok most kézbe akkor ennek a 60% fogom megkapni.És akkohiába volt az elmúl 15 evben bejelentett munkaviszonyom ezt a 60ezer ft. fogják alapul venni a TGYÁS illetve a GYED-nél?
2010. jún. 1. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem igen. Sajnos nem rég lett a táppénz a fizetés 60%-a, korábban 70% volt.

Annyi a különbség, hogy a TGYÁS kicsit több lesz, mert abból nem kell adózni, míg a GYEDből igen.

Nekem 135000 volt a fizetésem, a GYED kb. 76 havonta, pedig akkor még a táppénz a 70% volt, 3. hónaptól mentem táppénzre... :o(

2010. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem-nem! Az első válaszoló kicsit tévedésben van! Táppénz nem lehet alapja a gyednek! A gyed az előző év átlagkeresete alapján számolandó, mivel most 100e felett kapsz kézbe, gondolom a bruttód 160e körül van. Ez azt jelenti, hogy a max. gyedet fogod kapni, ami most 86e nettóban! A tgyást így fejből nem vágom. Nekem egyébként kevesebb volt a tgyás mint a gyed, max. gyedet kapok és 160e a bruttó fizum.
2010. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm kicsit megnyugtattál!:)

Anyira meg ilyedtem hogy muszályból el kell mennem táppénzre és akkor 60 ezer alatt lesz a GYED-em.

Köszönöm!

2010. jún. 1. 14:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok

A lényeg, hogy a baba egészséges legyen!!!! :D Szóval ne ijedezz feleslegesen! Egyébként a munkáltatódnál a bérszámfejtők pontosan meg tudják mondani (legalábbis kéne nekik).

Nekem egészen pontosan úgy volt, hogy 2008. augusztusában szültem, június közepétől voltam táppénzen. A júniusig tartó időszakra a bruttóm még kb. 110e Ft körül volt, júliustól papíron kaptam meg a béremelésem, így lett 160e. A tgyás fél év (50-60e körül kaptam), ezzel átcsúsztam 2009-re, akkor igényeltem a gyedet, aminek az alapja a 2008-as átlagkeresetem volt. Akkor meg megkaptam a max. gyedet, amit nem tudom igazán miből számítottak, a lényeg, hogy jól jártam. :) Szóval nyugi!


Boldog pocakosodást, vigyázz a kisemberre! :)

2010. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a bruttó fizetésednek a 60%-át nézik és abból nem vonnak annyi mindent,így lehet,még több is lesz a táppénzed,mint a fizud(nekem így volt).és a táppénz nem alapja a gyednek.
2010. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kis kiegészítés: a táppénz csak akkor 60% ha már megvan a 2 év munkaviszonyod! Egyébként csak 50%!
2010. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!