Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te engeded, hogy más felnőtt...

Te engeded, hogy más felnőtt tegye fel a gyerekedet egy játszótéri játékra kérdezés nélkül?

Figyelt kérdés

Igazából babysitter vagyok, egy 3,5 éves kisfiúra vigyázok, minden nap járunk játszótérre. Általában homokozik, másokkal játszik és olyan a játszótér, hogy amire fel tud mászni az biztonságos a piciknek is, tehát én ülni szoktam a homokozó szélén. Legutóbb volt ott egy 5-6 év körüli fiú, aki nyilván már ügyesebb és egy kisház szerűségre simán felmászott, ami amúgy nem arra volt kitalálva, kapaszkodó nélkül. Persze a kisfiú is, akire vigyázok fel akart menni, de mondtam neki, hogy az veszélyes, leeshet, nem is érdekelte tovább dolog. Aztán odament a nagyobbacska fiú nagypapája, Zalán mondott neki valamit és erre a nagypapa felemelte őt is és elkezdte felnyühülni a kisház tetjére. Én persze odamentem és mondtam, hogy legyen szíves őt nem feltenni. Erre teljesen kiakadt, hogy minek kapom fel a vizet, meg ő fogta, stb. Elég kellemetlen volt, de amíg én vigyázok rá az én felelősségem és szerintem vadidegenek ne emelgessék fel oda, ahová nem kéne.

Őszintén, jogos volt, hogy szóltam vagy én szóltam feleslegesen? Nem bunkón, csak megkértem, hogy ne.


2012. júl. 9. 21:07
 1/6 TKI Ibolya ***** válasza:
89%
Jogos volt! Én sem engednem ,hogy idegenek pakolgassák a gyerekeimet! Teljesen jól csináltad és megbízhat benned az anyuka aki rád bízza a gyerekét!!!!!! A kedves nagypapának meg kellett volna kérdezni téged hogy szabad e!
2012. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Addig nem szólnék, ha olyan játékra segítené, amit biztonságosan tud használni, de nem örülnék neki, kivéve ha ismerős. Szerintem igazad volt, veszélyes volt, amire felrakta a nagypapa, de lehet, hogy azért lett ideges, mert ő jót akart.
2012. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ebben az esetben teljesen jogos volt a felháborodásod, mert te vigyázol rá, a Te felelősséged a pici. Főleg azért is, mert ahogy kiveszem a mondataidból, nem "rendesen" használta a játékot. Viszont ha pl egy alacsony csúszdára, vagy a hintába teszi be a gyereket, akkor nem gondolom, hogy baj lenne.
2012. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ott nem is szólok, mármint ha biztonságos játékra segíti fel. Ám itt ugye nem az volt a helyzet. Nyilván nem is bízok egy vadidegenben, de ha ő az unokájára néz egy pillanatra míg a Zalán leesik már az én felelősségem ő pedig megsérülhet.

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 9. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem, egyáltalán nem örülök az ilyennek. És azt pedig fel nem fogom, hogy miért vár bárki bármi olyat egy kisgyerektől, amit a nagygyereknek kifejezetten tilt.

1. Utálom, ha idős nénikék megsimogatják a gyerekemet. Hát ne simogassa. Nem azért, mert elkap valamit, vagy koszos esetleg, hanem azért, mert utána hogy magyarázom majd meg, hogy ez az, amit senki ismeretlen felnőttől nem szabad eltűrni soha?

2. Idegen ne adjon cukorkát, kekszet, kiflivéget a gyerekemnek. Egyrészt azért, mert tejérzékeny, másrészt, mert nem fogadunk el kaját idegenektől. A múltkor egy nénike kiflit evett a buszmegállóban, erre letöri a végét, és oda akarja adni a kisfiamnak. Egyáltalán hogy jut ilyen az eszébe?! És még fel volt háborodva, amiért kértem, hogy ne már...

3. Ne tegye fel számára veszélyes játékokra, fogadja el azt, hogy nem lehet, mert én úgy látom jónak.

2012. júl. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TKI Ibolya ***** válasza:
5-ösnek teljesen igaza van. Én is ilyen vagyok!
2012. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!