Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tehetek még valamit utólag a...

Tehetek még valamit utólag a gyed kompenzációval, ha azt nem igényeltem és már a bevallásomban is visszautaltam 12 havi adójóváírást?

Figyelt kérdés
Max gyedre voltam jogosult, ami idén februárban járt le. Sajnos hanyag módon nem foglalkoztam a gyed kompenzációs papírral, míg a bevallásomban visszafizettem 145200 Ft (12 hónapra járó) adójóváírást... Ha az OEP már nem is foglalkozik velem, az APEH visszaküldhet pénzt, ha ezáltal többet fizettem be, mint kellett volna? Bocs, ha kicsit bonyolultan fogalmaztam.:)
2012. júl. 10. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kellett visszautalni az adójóváírást?


A kompenzációról lekéstél, azzal már nem tudsz mit tenni.

2012. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért, mert tavaly év végén szűnt meg a cég mögöttem, aki akkora végkielégítést adott, amivel túlléptem azt az éves szintet, amivel ez még járhat. De a gyed kompenzációval sajnos nem foglalkoztam. És mivel arra elvileg több pénz járt volna, annyival kevesebb adót kellett volna visszafizetnem?
2012. júl. 10. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. A kompenzáció az idén beadott bevallásban meg sem jelent volna, csak jövőre. Nem kellett volna többet adózni, az volt a lényege, hogy az adótartalom marad, a nettó magasabb egy kicsivel.


De mint írtam, erről már lemaradtál. Sokat nem jelentett volna, nagyjából 10 ezret pluszban.

2012. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maximum GYED-del nem vagy ( lettél volna) jogosult kompenzációra.


Ha a 119.100 Ft-ot meghaladó bruttó GYED-et kaptál ( márpedig a max GYED idén bruttó 130200 Ft), akkor az adójóváírás kivezetése miatt nincs nettó csökkenés, így nincs mit kompenzálni.

2012. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!