Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Start-kártya most jár vagy...

Start-kártya most jár vagy nem? Nem értem!

Figyelt kérdés

Azt írja, hogy a GYED, GYES lejárta után 365 napon belül lehet igényelni. Én most még GYES-en vagyok, de ha 8 órában el tudnék helyezkedni, akkor le kéne mondanom a GYES-t, akkor tudom ezt igényelni? Vagy csak ha teljesen lejárt a GYES? Vagy csak ha részmunkaidőben dolgozom.

Nem értem:

[link]


2012. júl. 10. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor jár, ha visszamondod a gyest, és bejelentkezel munkanélkülire.

Én is most váltottam ki.

2012. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem kell lemondani a gyest!

Én is gyes mellett igényeltem az APEH-nál, de itt egyértelműen le van írva: "aki a gyermek egy éves korának betöltését követően, e gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll." Ez azt jelenti, hogy csak új munkahely esetén él, de ez vonatkozik arra is ha gyes után igényeled

2012. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én most már végképp össze vagyok zavarodva. Felhívtam a NAV-ot, ők sem tudják. Azt mondta a nő, hogy 1 évig teljes járulékmentesség. De ez nem az új javaslat? A neten mindenhol azt olvastam, hogy 27 % helyett csak 10.
2012. júl. 11. 10:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg valami olyasmit is olvastam, hogy csak ha 6 órában dolgozol? Teljes munkaidőre is?
2012. júl. 11. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a start plusz kártya aminél 27 helyett első évben csak 10 %. 2011 Dec 31-ig lehetett igényelni aztán eltörölték szerintem már csak a munkanélkülis maradt. Jövőre lesz megint amit írtok, az viszont még jobb mert ott nem 27% kedvezmény lesz. De az Apeh-nál tudnak bővebbet, ha nem tudják a te városodban hívj fel másik apeh irodát.
2012. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, a Start Plusz megszűnt, Start Bónusz van helyette, és jól mondta az APEH-os csaj mégis, 27 %, a minimálbér 1,5-szerese után. Most találtam ezt a linket:

[link]

e. pont

2012. júl. 11. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!