Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha visszamegy egy kismama...

Ha visszamegy egy kismama dolgozni most még 3 évig védett a munkahelyén? Ez 2010. ápr. - ig marad így, vagy ehhez nem nyúlt a Bajnai- csomag?

Figyelt kérdés

Sziasztok?

S a védettség azt jelenti, hogy a régi béremen kell, hogy visszavegyenek? Mindegy, hogy milyen pozícióba tudnak elhelyezni? Itt nincs kötelezettsége a munkáltatónak?


2009. júl. 12. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs a gyerek 3. életévéig védettséged, csak 30+30 napra. Tehát szinte azonnal kirughatnak. A felmondást ugyan meg kell indokolni és ha az indoklással nem vagy elégedett, akkor polgári pert indíthatsz, de az, hogy a munkakörödre nincs szükség, leépítés miatt tökéletes indok. Tehát akkor menj vissza, ha biztosított a munkaköröd.
2009. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

No, nem egyértelmű a kérdésed, ezért tisztázzuk: ha szülés után visszamégy dolgozni, akkor a gyes végéig vagy védett (a gyerek 3 éves koráig). Ha csak a gyes végén mész vissza, akkor 1 hónapig vagy védett.

Ha visszamész és terhes vagy, akkor szülésig és utána a fentiek szerint védett vagy.


A fizetésed az nem az eredeti, hanem emelkedett közben. Ahogy visszamész, az első naptól fel kell emeljék a fizetésedet a cégnél azóta történt béremelésekkel. Tehát a 3 év alatt pl. 3-szor volt emelés, átlagosan x+y+z %, akkor a béred azonnal az ereti béred+x+y+z% lesz.

Az időközben felgyülemlett szabadságodat azonnal ki kell venni (TGYÁS és GYED alatti időre jár a szabadság meg lehet, hogy a szülés előttről is maradt neked), ezekre már az új, emelt béred alapján kapod a fizetést. Ez általában 1-2 hónapnyi szabadság.

A pozíciód az eredeti marad, a szerződés módosításába neked bele kell egyezned, tehát ha más pozícióba tennének, de az neked nem felel meg, akkor nem írod alá az új szerződést és kész. Az eredeti pozícióba kell visszavenniük.

Más kérdés, hogy ha nagyon nem megy és megfelelő a másik pozíció is, akkor esetleg jobban jársz, ha aláírod, így talán nem rúgnak ki a védettség lejártával... De joguk nincs más pozícióba tenni téged, az mukaszerződés módosítás, ahhoz a te egyetértésed szükséges.

2009. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Izééé, akkor most 30+ 30 nap, vagy a GYES végéig, ergo 3 évig védett vagyok (pl ha most, 1 év után megyek vissza dolgozni)????

Pont ezt nem tudom én sem, s a két válasz pont nem fedi egymást, s pont azt a két információt írja le, amikről magam sem tudom, hogy éppen melyik az igaz?

S a Bajnai 2 évre csökkentett programja ezt nem érinti?

2009. júl. 12. 23:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az első válaszoló abból indult ki, hogy a gyes végén jársz, mert nem volt egyértelmű a kérdés.


A Bajnai féle változás a 2010 májustól született gyerekeket érinti csak.


Tehát ezek alapján, ha most a gyerek 1 éves korában visszamész dolgozni, akkor 3 éves koráig védett vagy.


Talán még utána 30 napig is, de az már szerintem tök mindegy, ha 2 év munka után majd el akar küldeni, akkor mindegy, hogy van-e még rá 30 napja, vagy nincs... :-(

2009. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem így már, köszönöm! :))
2009. júl. 13. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!