Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Először is sziasztok! Mennyire...

Először is sziasztok! Mennyire viseli meg a magzatot ha a munkahelyen olajgőzt (nem étolaj) lélegzik be a kismama? Hatodik hete terhes a menyasszonyom és muszály neki még dolgoznia. Mennyire lehet ez káros a magzatra nézve?

Figyelt kérdés
Lenne még egy kérdésem, jelenleg a terhes kismamát táppénz ideje alatt elküldheti a munkáltató határozott idejü szerződéssel? Ha igen, akkor megszünik minden juttatás? A válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. márc. 10. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Az olajgőz belélegzésével szerintem veszélyezteti a magzatot. Miért kell neki még dolgoznia? Miért nem mehet el táppénzre?
2011. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Itt van a válasz:

[link]

2011. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom röviden leírni.Egy év két hónap után sajnos megyszünt a munkaviszonya.3 hónap munkanélküli után kapott állást(a jelenlegi munkahelye), ahol három hónap a próbaidő(amikor ugye bármikor elküldhetik) és plusz három hónapra szól még a szerződés. Most bizonytalanok vagyunk, hogy ha ez a muunkahely megszünik, akkor mi jár neki. Két éven belül bőven megvan a 180nap biztosításban töltött ideje, tehát Gyest kap, a fizetése 60%-át. Viszont a szülés pillanatában már biztosan munkanélküli lesz!:(
2011. márc. 10. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Erre a kérdésedre pedig itt van a válasz:

[link]

2011. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig az előző vagyok. A cikkből kiderül, hogy a GYED előtt 2 éven belül meg kell lennie a 365 nap biztosítási időnek. Egyébként az álláskeresési járadék is annak számít!!! Próbaidő alatt tényleg elküldhetik indoklás nélkül is, sajnos akkor még kis időt ki kell bírni a munkahelyen, bár szerintem ez az olajgőz egyáltalán nem használ. De ilyen rohadt világot élünk...

Utána viszont, ha már nem próbaidős, nyugodtan táppénzre mehet, hiszen munkája veszélyezteti a terhességet! A terhesség alatt felmondási tilalom védi az anyát, de ez nem jelenti azt, hogy nem küldhető el, a munkáltatók sajnos ez alól ki tudnak bújni... Én is olyan munkakörben dolgoztam, hogy szó nélkül táppénzre vettek. Egyébként 1 évig lehet valaki táppénzen, persze ha a 30 napot meghaladja, felülvizsgálatra van szükség. De általában rugalmasan állnak a dologhoz az orvosok.

Remélem, tudtam segíteni és kitartást kívánok!

2011. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Sokat segítettél! Igen sajnos ilyen világot élünk...:(
2011. márc. 12. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!