Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a terhesség a...

Mennyibe kerül a terhesség a szüléssel bezárólag egy átlagos kismamának, ha nem second hand akar vásárolni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 300ezer ment el nekünk. Ebből 100ezer volt amit terhesség alatt és szüléskor az orvosnak adtunk.
2009. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ebben benne vannak a havi vizsgálatok, a vitamin, meg a ruhák is?
2009. júl. 12. 19:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk cakk-pakk mindennel együtt a doki, szülésznőtől babakocsin át a kisruhákig 680.000 ft volt:-(

de megérte :-)

2009. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy ez tételesen hogy jött ki?
2009. júl. 12. 19:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. A doki havonta 6000 ft, szüléskor 40.ezret kapott. Szülésznőre nem költöttünk mert szerintem felesleges. Kiságy 20000, babakocsi 30000, ruhák, kiskád, hordozó, pelenkázó, pelenka, ágyneműk, alapfelszerelés további 150ezer. Sajnos nekünk nem telt drága holmikra, de így is szép mindene.
2009. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb.7-800 ezer ft-ot költöttünk összesen.Szoba bútor+kókusz matrac 214 ezer,babakocsi hordozóval 100 ezer,szülés(fogadott doki)70 ezer,fogadott szülésznő 30 ezer,terhesgondozás,vitaminok,ruhák,4D UH,integrált teszt 100 ezer,mellszívó,légzésfigyelő,kád,sterilizáló,cumis üve-

gek,cumik,üvegmelegítő,pelenkatároló 80-100 ezer,ruhák,ágy-

neműk,takarók,fürdőlepedők,textilpelusok(30 db) 80 ezer,

az apróságok(pelenka,popsitörlő,krémek,vatta,fürdető,fül-

piszkáló stb.)20 ezer,pihenőszék,játszószőnyeg,utazóágy(emeletes a házunk)40 ezer,játékok(ágyra forgó,játékhidak a hordozóra kocsira,csörgők stb)20 ezer.Hirtelen ennyi.

2009. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, szép kérdés, de megpróbálok korrektül válaszolni.

Terhesruha: 2x vettem nem sok mindent (3 nadrág, 1 szoknya, pólók, bugyik, fehérnemű), kb 110e forint, a fehérnemű volt a legdrágább, és mindig nagyobb melltartó és bugyik kellettek.

Gyerekcuccok (szoba, ruhák, sterilizáló és melegitő használt, mellszivó új... stb.) kb. 280e forint (nem nagyzoltunk, olcsó IKEA ágy... stb., de új ruhák).

Egyéb cuccok szüléshez, kórházba kb 70e forint.

Szülés 100e doki és 50e szülésznő.

Plusz rengeteg dolgot kifelejtettünk, utána még legalább 50e forint elment kisebb hétköznapi dolgokra, amik kellenek.

Játék az első pár hétben kb 20e forint.


Persze ezeket nem egyszerre, hanem kb 3 hónap alatt fizettük ki, úgy könnyebb volt. (Terhesruhát meg még előtte.) Remélem, segitettem.

2009. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
22:35 vagyok, a havi dokit kifelejtettem, mert külföldön jártam dokihoz, egészségpénztárról, igy nem tudom, itthon hányszor kell menni, de mondjuk számoljunk havi eggyel, akkor az is 90e forint még.
2009. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaaajjj!Mi kb. 480e ft-ot költöttünk!

210e kiságy,37e babakocsi,hordozó 11e,levegőtisztító 21e,hintaszék 10e,kisebb babaholmik(cumik,cumisüvegek,kiskanál,kád,textilpelusok,babakencék stb.)130e,pelenkázó 21e,4D 10e(vonatköltséggel,mert 30km-re volt csak az olcsóbb és jobb 4D)etetőszék 8e,kenguru 5e,egyéb textilek(függöny,ágyneműgarnitúrák,lepedők,plédek)15e,szekrény 20e,ruhák 10e(rengetegek kaptunk,így csak pár új kellet,amit csak tőlünk kapott)nekem a kórházba(betét,ivólé stb.)5e!

Orvosra nem költöttem,mert nekem meg az volt FELESLEGES!

Légzésfigyelőt eü. kártyára 20e!ezek kb.-i árak!Pontosan már nem tudom,de volt összegyűjtve kizárólag erre a célra 450e ft!

2009. júl. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ha én akartam volna se tudtam volna ennyit költeni. Mi hál Istennek örököltünk kiságyat, pelenkázót, ruhákat. Így szinte csak pelust kellett venni, néhány új textilpelust, egy új törölközőt, gumis lepedőt, cumisüveget(hátha kell), cumit, ilyesmit.

Így mi nagyon olcsón megúsztuk, úgy hiszem. És a gyerekem szépen járt, tiszta volt és aranyos.

Amúgy orvosra havi 6e-ret költöttünk, szülés után 15e-ret adtunk, ennyire tellett. A babakocsi 27e volt, de azt megvették az én rokonaim.

Úgyhogy mi jól jártunk.

De amúgy nem tudom miért ítéled el a second hand vásálást. Hidd el fölösleges újat venni. Persze ha nagyon tetszik, vagy jó akcióban van, vagy hosszú távon tudod használni (pl kiságy ami ággyá alakítható), akkor megértem hogy újat vesz az ember, de amúgy fölösleges.

A turikban lévő kisruhák ma már nagyon jó minőségűek és egyre jobb áron vannak. Meg hát otthonra aztán kitűnő. Max veszel pár újat orvoshoz, ide oda, de hidd el turiba is lehet olyat kapni, hogy megszólal és sokkal jobb anyaga van, azt moshatod, nem nyúlik, szineződik, megy szét. Meg hát úgy is fogsz kapni újat ajándékba innen, onnan. Meg egy kettőt úgy is meg fogsz venni, mert az neked nagyon megtetszik.

A kicsi babák még nem használják el a ruhákat, így fölösleges csak újat venni mindenből. Hidd el!

Ha meg nagyobb lesz, akkor meg majd rájössz, hogy ha veszel egy rövidgatyát neki 300ft-ért és koszos lesz, foltos lesz, nem fogod sajnálni. van helyette másik. De ha drágát veszel, lehet nem tudsz neki annyit venni, meg hát sajnálni fogod és állandóan csak a gyereket nyaggatod majd, hogy egyszer volt rajtad és már foltos lett, kiszakadt stb. Olyan kár keletkezik benne, amit nem tudsz kiszedni.

Akkor inkább vegyél neki használtat, nagyon szépek vannak, és jó minőségűek már nagyobbaknak is, és nem fogod sajnálni, a gyerek is úgy kúszik mászik majd a földön ahogy akar és te is nyugodt vagy.

Kérlek fogadd meg a tanácsom! Menj el turiba és nézz körül, de ne csak egybe, sokba. Látni fogod milyen szupi dolgok vannak ott. Nem is gondolnád kik járnak oda. Ráadásul ott csak az az egy van belőle és nem jön veled szembe az utcán ugyanaz. Van akinek ez is szempont.

De a legnagyobb szempont, hogy olcsón kapsz jó minőségű ruhát, amit aztán nem is sajnálsz ha olyan baja lesz.

Úgyhogy ruhából ne csak az új legyen.

Babakocsiból ha gondolod, vehetsz újat, meg ami olyan, de amiből találsz használtat, jót, ami tetszik neked, hidd el jobban jársz. Sokkal több pénzetek fog maradni kirándulásra, más szép dolgokra, amik sokkal fontosabbak egy gyereknek, mint hogy most új vagy nem új.

Persze ha nagyobb lesz, akkor már lesznek igényei, pláne ha így nevelitek, de hidd el ha nem tudja hogy használt volt, akkor még lehet menő is lesz a suliban majd.

Úgyhogy addig spóroljatok az ilyenen, míg lehet. bár később is, mert akkor több jut a gyerekkel való programokra.

Kérlek gondold meg és még ha meg is teheted, hogy újat veszel, gondold át, hogy nem érdemes mindenből újat venni!

2009. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!