Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem baj, ha ugyan azt a nevet...

Nem baj, ha ugyan azt a nevet kapja? (lent bőv. )

Figyelt kérdés
A bátyám felesége gyermeket vár, és úgy tűnik, hogy kislány lesz. A probléma az, hogy kicsiny korom óta a Veronika a kedvenc nevem, de a sógornőm is ugyan így van ezzel, így a picinek is ezt a nevet tervezik. Nekem ezzel nincs bajom, hiszen tudom, hogy nem tőlem "lopta" az ötletet, és szíve joga úgy nevezni a saját gyerekét, ahogy akarja - titkon kicsit mégis bánt. Képtelen vagyok a kompromisszumra, nem tudnék lemondani a Veronikáról, így ha eljön az ideje, én is ezt a nevet szánom a kislányomnak. Szerintetek ez nem lenne furcsa? Vagy nem néznék rossz szemmel bátyámék?

2012. júl. 13. 12:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, és semelyik más név nem jöhet szóba, akkor legyen ez a kislány 2. neve.

2012. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyezzetek meg, hogy másképp fogjátok őket becézni. Így tudni fogjátok, hogy mikor kiről van szó. De ez sajnos tényleg nem könnyű helyzet, elhiszem, hogy egy bizonyos szinten bánt.
2012. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A két keresztnév kizárt. A becézéssel pedig nem lenne gond, mert én mindenképpen a Venire szoktatnám rá az embereket, bátyámék pedig szerintem nem is ismerik ezt a becézési formát. Ők inkább Veráznák vagy Veronikáznák.

2012. júl. 13. 12:33
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa lenne. De persze lehet őket máshogy is becézni pl.


Nálunk a tesómnak és nekem volt ugyanaz a kedvenc lány nevünk. (Kincső) Bár nálam jöttek előbb a gyerekek, és ráadásul 3 lány, de nem bírtam nekik azt a nevet adni, inkább kerestem másik nevet, és ezt meghagytam a nővéremnek. Tudom, hogy nagyon szereti, és valahogy rossz lett volna.

De ha lánya lesz, és nem ezt a nevet adja majd, akkor megtépem :DDD

2012. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez aranyos. :D
2012. júl. 13. 12:38
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Te is terhes vagy, vagy csak ő?
2012. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én még nem vagyok terhes, de egy-két éven belül tervezzük.
2012. júl. 13. 12:45
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy terhes és az sem biztos, hogy valamikor is kislányod fog születni. Elég majd akkor gondolkodni ezen.
2012. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem kell ezen gondolkodni semmit, BIZTOS, hogy Veronikám lesz nekem is. A kérdés az, hogy szerintetek furcsa lesz egy családban két azonos nevű, majd' azonos korú kislány?
2012. júl. 13. 13:00
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se agyalj most ezen :D Majd ha terhes leszel, és lányt vársz. Én Veronika vagyok :D Sokan vagyunk a korosztályomban, mégis, a Veronikát annyi féle módon lehet becézni, hogy általában tudni szokták, kiről van szó. Van barátnőm, aki Verocs, van Veros, Verus, Verka, Vera, Veroni, sőt Ronit is hallottam (de azt utálom).
2012. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!