Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elveszítenétek a magzatotok...

Ha elveszítenétek a magzatotokat, akinek már meg lenne a neve, amit adnátok neki, akkor a következő gyereketeknek adnátok ugyan azt a nevet?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen két azonos nemű gyerekről van szó.
2011. szept. 19. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert akaratlanul is a meg nem született gyermekem jutna eszembe róla.
2011. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem,semmiképp, ő már egy másik személy.
2011. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem nem is szabad mert az előzö elvesztését így nem tudod lezárni.
2011. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert az Ő volt. Ő, aki a legszomorúbb ugyan, de meghalt. :(
2011. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

én sem mert

ő nem lehet u.a a baba és mint az első válaszoló mindig rá gondolnák (nyilván amúgy is) és ezt előbb utóbb megérzik a gyerekek.

2011. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Én 4 éve vesztettem el a lányomat. 23. héten Tamási Kitti lett volna a neve. 2 évvel később megszületett az én hercegnőm. Tamási Edina lett a neve. Eszünkbe sem jutott, hogy ugyan azt a nevet adjuk a második babának.
2011. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

nem tudom, szerencsére nem kellett átélnem ezt...

DE

ha te úgy érzed, hogy azt a nevet kell adod, ha nincs ezzel semmilyen kapcsolatban ellenérzésed, akkor nyugodtan add azt a nevet szerintem.

Ha egy, egyszer már megszületett gyermeked nevét akarnád neki adni, az nálam problémás, de így én nem érzem annak, nem tűnik úgy, mintha más életét akarnád életni vele (igen, tudom, hogy ő is "élt", de az azért mégis más).

Szerintem csak a saját érzéseid kövesd, ne érdekeljen mások véleménye. A név fontos dolog, és lehet, hogy neki tényleg azt a nevet kell kapnia.

2011. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha ugyanazt a nevet választod.

Legalábbis mi így voltunk vele. Eldöntöttük, hogy ha fiú lesz, a Márton nevet kapja. Aztán elvetéltem. Amikor ismét terhes lettem, fel sem merült, hogy más nevet adjunk, hiszen azt a nevet szántuk a fiunknak.

2011. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem adnám, de szerintem is vannak különbségek. Ha már heteken (akár hónapokon) keresztül szólítgatja, becézgeti az édesanya a magzatot a nevén, és akkor történik a szerencsétlenség, szerintem már nem adja a következőnek, kivéve pl. családi hagyományként, mikor az elsőszülött fiú az édesapa nevét kapja.
2011. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképp, szerintem ez az élő gyereknek lenne egy életen át teher és lelki sérülés, hogy pótolnia kell a másikat, hogy a helyébe kell lépni, hogy ő nem maga miatt fontos, hanem a másik "helyettese"...
2011. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!