Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Árt a babák szemének a vakuval...

Árt a babák szemének a vakuval való fényképezés? Mi baja lehet tőle?

Figyelt kérdés
a védőnő azt mondta, hoyg baja nem lesz tőle, csak kellemetlen neki. szerintetek?
2009. júl. 13. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem egyrészt megijedhet a hirtelen fénytől, másrészt pedig pont a szemébe fog villanni, és utána nekünk is káprázik tőle a szemünk, nem még egy kisgyereknek. Szerintem ha nagyon pici, akkor még ne nagyon használj vakut, vagy inkább távolabb menj Tőle, és zoomolj a gépen (tehát ott hozd közelebb, ne Te menj Hozzá közel)
2009. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos már használtuk, nem is egyszer. lehet v.mi baja tőle?
2009. júl. 14. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem nem lesz baja tőle, de azért ne vakuzz többet a szemébe közvetlen közelről. Most keresni akartam Neked a google-ban erre utaló cikket, de nem találtam pontosat. Most meg már megyek dolgozni.

De ha van időd böngészheted, csak ird be a google-ba, hogy

"Miért nem lehet vakuval fotózni kisgyereket?"

Kihozott pár oldal találatot, de nincs időm már sajna végigolvasni.

Sok sikert , és ne aggódj :-)

2009. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi. beírtam, de nem találtam olyat, hogy ártana. vagy, hoyg nem szabadna használni.
2009. júl. 14. 10:26
 5/9 A kérdező kommentje:
már 11 hónapos a babám. újszülött korában sokat fotóztuk vakuval. bevallom őszintén, arra egyáltalán nem gondoltam, hogy nem szabadna. azóta szörnyű lelkiismeret-furdalás gyötör. időnként eszembe jut, hogy lehet-e baja tőle.
2009. júl. 14. 10:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Ne izgulj, nem lesz semmi baj! Csak tényleg ne vidd Hozzá közel a gépet, inkább zoomolj, ha vakuval készitesz fotót. Szerintem ha lenne baja tőle, már kijött volna, hogy valami nem stimmel a látásával úgyis. Nem tilos, de nem szoktak kisbabát vakuval fotózni - talán inkább ez a helyes megfogalmazás :-)

Ja, és bocsi, hogy most irok csak, de most értem haza. Előző voltam (és egyetlen, aki válaszolt eddig ) :-)) Remélem azért többen is irnak majd a kérdésedre, és okosabbat, mint én . :)

2009. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nem lesz semmi baja(azon kívül, hogy lehet, hogy megijedt újszülöttként, vagy kellemetln volt neki). Ne aggódj! Akkor nem engednék az orvosok sem, hogy vakuzzatok pl. szülés után. Ha rendszeresen vakuznak valaki szemébe évekig, akkor lehet hogy árt valamit, de még akkor sem biztos. Akkor a babát a napra sem lehetne kivinni, mert abba is belenézhet. Nagyon sokan úgy nőttünk fel, hogy folyton villant a vaku (a fényképeken látom)és nem lett semmi bajunk. Elhiheted a védőnőnek, amit mondott, és ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Mondták volna, ha lényeges lenne.
2009. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]



vakuval még csinján! Hat hetes koráig ne villantsatok a szemébe (persze egyszer-kétszer nyilván nem árt meg, csak ne legyen sürün). A kórházi fotós mondta, és biztos nem azért, hogy vele fotóztassunk, mert már korábban elhajtottam - ezt a Babanet társalgóban találtam



Első vagyok ismét. Találtam Neked egy cikket, és egy cikkből idézetet. Itt sem írják, hogy nagyon árana, csak ne sokszor használd a vakut. Az első cikkel persze nem a gépet akarom Neked reklámozni :-)))) És ne izgulj, nem lesz semmi gond!

2009. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi. remélem, nem lesz baj. hát engem is sokat vakuztak csecsemőkoromban. lekopogom, hogy tökéletes a látásom. (31 éves vagyok)
2009. júl. 15. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!