Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erőszakból fogant gyermekem...

Erőszakból fogant gyermekem apja letöltötte a börtönbüntetését. Valóban jogai vannak a gyermek felé?

Figyelt kérdés
Ügyvéddel is beszéltem, aki azt állítja igen, de ezt hogy várhatja el tőlem bárki????

2012. júl. 15. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Én nem értem, hogyan lehetséges az, hogy jogai legyenek... Megerőszakolt, nyilván a gyereket nem is akarta, most meg elvárják tőled, hogy engedd, hogy lássa, vele legyen, stb.. ?! Mennyi idős gyerekről van szó?
2012. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
6 éves. és látni szeretné, már jelezte egy ügyvéd felé...
2012. júl. 15. 18:08
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Azon a vonalon nem lehetne elindulni, hogy a gyermek lelki fejlődésére hivatkozva kéred a távolságtartást?

Belegondolva, milyen hatalmas, egész életre kiható sokk lehet az egy gyereknek, ha megtudja, hogy bűncselekményből, erőszakból fogant? Gondolom ezt önszántából soha nem mondaná el az édesanya, inkább halottnak állytaná be az apát. Ha viszont apuka látogatóba jár, előbb-utóbb kitudódik a dolog, elég csak egy ostoba pletykás szomszéd vagy rokon....

Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha apuka vér nem válik vízzé alapon újra elkövet valamit, megint börtönbe kerül, de közben ez is akkora sokkhatás lehetne a gyereknek...

Azt meg nem is kell nagyon boncolgatni, hogy mit érezhet az anya, ha a láthatások alkalmával találkoznia kell az egykori támadójával, és utána elengedni vele a gyermekét...


Nem is értem, hogy csak egy minimális érzelmi intelligenciával rendelkező bíró hogy engedhetné ezt....


Sok-sok erőt kívánok Neked, kedves kérdező, és harcolj minden módon, hogy ez az ember semmilyen módon ne lehessen része az életeteknek...

(Halkan kérdem, nem idegesíteni akarlak, de vajon ki garantálná, hogy egy ilyen perverz alaknak nincsenek-e pedofil hajlamai???)

2012. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
6 éves? AKkor eddig is volt valammilyen papírod ezekről a kérdésekről, vagy nem? Nem volt tisztázva a gyermek jogállása az elmúlt években?
2012. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

egem érdekelne, hogy az erőszaktevő és az áldozat milyen kapcsolatban álltak egymással.


lehet, hogy nektekevidens, de nekem nem.


El tudom képzelni, hogy a férj megerőszakolja a feleséget, és abból születik a gyerek.

Vagy az élettárs az élettárnőjét.

Vagy családon belül pl.az unokatestvér a fiatal leánykát (vagy más rokon) esetleg a család összejáró barátja.


Vagy főnök a beossztottját, vagy más munkatárs,

vagy "falubeli"

vagy ismeretlen elkapja az utcán.



Azért az első és az utolsó változat között elég nagy különbség van!

Elmondod, hogy mi volt a szitu?


Kérj távolságtartást, ha szabadul, nehogy megint zaklasson !

Annál"jobb" alkalom nem kell neki a terrorizálásra, minthogy a gyereklátogatás címén hozzád járjon!

2012. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát a bátyám csoporttársa volt a főiskolán, de én nem igazán ismertem, talán kétszer láttam, beszélni soha nem beszéltem vele. 17 voltam, ő meg megvárt az utcán. ennyi.
2012. júl. 17. 10:46
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

Úr Isten. Ügyvédnél voltál már, mik a lehetőségeid? Pofám leszakad milyen világban élünk, még a törvény is "mellette" áll? Jogai vannak a gyerek felé egy ilyen embernek?

És neked és a gyermeknek milyen jogaitok vannak? Eszem megáll...

2012. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Távoltartási alapból, hiszen áldozatok vagytok!!!

Ettől persze tolhatja a gyermektartásit amennyit az elhelyezési ügyben megállapított a gyámügy. (Unokatestvérem elvált élettársától 2 gyermek tartási díja legalább havi 50ezer vagy fizetése 30%-a.. nem valami sok, de több a semminél: az élettárs 4 évig egy kanyit sem fizetett)


Ez visszamenőleg is jár Nektek! Ha ezeket mind megadja, akkor esetleg el lehet gondolkodni hogy szülőként engedélyezed-e a láthatását és, hogy milyen körülmények között.


Lehet, hogy megváltozott, vagy vannak jogai, de ne legyünk naivak: inkább romlani szokott a börtönben az ilyen ember. Aki ilyenért a szülőt megbünteti na, az ugyanezt érdemelné...

2012. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2015. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!