Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erőszakból fogant gyermekem...

Erőszakból fogant gyermekem apja letöltötte a börtönbüntetését. Valóban jogai vannak a gyermek felé?

Figyelt kérdés
Ügyvéddel is beszéltem, aki azt állítja igen, de ezt hogy várhatja el tőlem bárki????

2012. júl. 15. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Hát nagyon durva ha törvény nem véd benneteket tőle!
2012. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Ennek akkor kellett volna utánajárni, mikor még lehetőséget lett volna az abortuszra.
2012. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

atya úristen... hány éves a gyerek?

én remélem nincsenek jogai, ez nagyon durva lenne :(

2012. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben elballagnék a gyámügyre, ott biztosan adnak tanácsot. És kérj tanácsot másik ügyvédtől is, hátha mond valami biztatót. Azért ez nagyon durva lenne...
2012. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogai vannak, akkor kötelezettségei is. Tehát fizet gyermektartást, illetve a börtönkeresményéből is kellett volna fizetnie, szerintem. Fizetett bármit is? Tisztázni kellene a gyermek jogállását, tehát kinél van hivatalosan elhelyezve (nyilván nálad), ezekről papír is kellene. A gyámügyön próbálkozz, ott biztosan segítenek, illetve lehet, hogy bírósági tárgyaláson kerül sor ennek a rendezésére.
2012. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elvileg igen, vannak jogai. Ezzel együtt kötelezettségei is. Menj mindenképp bíróságra, legyenek meg a papírok, hogy nálad van elhelyezve. És ott kérdezd meg ilyen esetben el lehet e tiltani, de azt hiszem ha letöltötte a büntetését joga van tartani vele a kapcsolatot. Mennyi idős a gyerkőc?
2012. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, az előttem válaszolók okosabbak ezügyben. Bennem az merült fel, hogy ha vannak jogai, vajon fog velük élni? Mármint, nem az a valószínűbb inkább, hogy nem tart igényt a gyerekkel való kapcsolatra, mert nem érdekli? Én nem tudom, hogy aki egy nőt megerőszakol, milyen észjárása és lelkivilága lehet, de talán ha képes volt ilyet tenni veled, akkor a gyermeke sem feltétlenül mozdít meg benne bármit – szóval csak kijön a börtönből, meglátogatja az ismerőseit, aztán rászabadul a világra, és nem érdekli az egykori áldozata..

Vagy olyan ember volt, akit ismertél?

2012. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Jogai akkor lehetnek, ha ezt a bíróságon kéri is. Mármint láthatásra gondoltam. Gondolom jelenleg neked vannak egyedül jogaid, nálad van elhelyezve (nyilván). Ha ő elmegy a bíróságra és kér láthatást, akkor lehet arra hivatkozni, hogy a gyerek fejlődésének ártana, ha tartania kéne vele a kapcsolatot. Végtére is a láthatás nem a szülő joga, hanem elsősorban a gyereké. Ez a kapcsolat pedig nagy valószínűséggel káros lenne a számára, ismerve a történteket.
2012. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, igazad van, csak mivel letöltötte a büntetését, benne van a pakliban, hogy megváltozott. Persze én is úgy gondolom, hogy a gyereknek ilyen apára nincs szüksége, ezért bíróságra mennék, és eltiltatnám magunktól...
2012. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
úristen erről még nem hallottam,de én tuti még azt sem engedném meg hogy lássa.
2012. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!