Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elméletben lehetséges az,...

Elméletben lehetséges az, hogy egy fiú öt évesen apa legyen?

Figyelt kérdés

Egy nálam alig több, mint öt évvel idősebb ember folyton azt mondogatta, hogy akár az apám is lehetne. Én viszont - a csekély korkülönbség miatt - biológiailag erősen kételkedek ebben.

Mára már szerencsére "szétváltak az útjaink", remélem nem is fogom sűrűn látni. Viszont érdekelne az, amit folyton mondogatott...


Ja, még a 9 hónapos terhességi időt is számoljuk ebbe az időbe bele... :D



2012. júl. 15. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A spermatogenezis csak a pubertáskorban kezdődik. Addig nincs mivel megtermékenyíteni egy petesejtet, így apa sem lehet.

Ugyanúgy a lányoknak hiába adott a petesejtje, amíg a pubertáskorban el nem kezdenek érni, addig abból nem lesz gyerek.


Legfiatalabb szülők a lányok kb. 8-12, a fiúk 10-14 évesen lehetnek, és az életkor egyre lejjebb tolódik.

Egyes mutációk miatt előfordulhat alacsonyabb korhatár, elvétve. De az 5 év mindenképpen túlzás.

2012. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szigorúan elméletben IGEN, ugyanis léteznek olyan neuro-endokrin betegségek, amelyek korai pubertást (pubertas praecox) okoznak. Ugye az ismert legfiatalabb nő 5 évesen szült.

[link]

tehát ELMÉLETBEN joggal feltételezhető, hogy ha valaki 4,25 évesen teherbe tudott esni, akkor az ennek megfelelő állapot a másik nemnél is lehetséges.


(Köztem és a párom között 15 év van, én azzal húztam őt a kapcsolatunk elején - szóval bő évtizede - hogy azért a nevemre nem vehetném:) - a teljes jogú apai elismeréshez 16 év korkülönbség kell a magyar jog szerint...)

2012. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

:))))))))))))))


Biztos van olyan rendellenesség ami miatt ilyen korán érik valaki, de normális ütemű fejlődésben még nem érett a gyermeknemzésre egy 5 éves (aki maga is gyerek)

2012. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!