Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális lenne ez a megoldás?

Normális lenne ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukám jelenleg munkanélküli, nekem meg vissza kellene mennem dolgozni októbertől a másfél éves babám mellől :-S

Így arra gondoltunk, hogy anyukám megy el a babával gyesre, de ugye őket sem veti fel a pénz, nyilván a nettó gyes összege semmire sem lenne elég, ezért mi a gyerekfelügyeletért kiegészítenénk neki a gyest a minimálbérre, tehát még havi szinten 35ezer forintot tennénk hozzá, hogy legalább a minimálbérnek megfelelő összegű jövedelme meglegyen... Nekünk ez nem is gond, csak kicsit furcsának találom, hogy a saját anyukámnak fizetek azért, hogy a gyerekemre vigyázzon... mert nyilván ha idegenre bíznám, annak is fizetnék, valószínűleg még többet is kellene, hiszen ki vállalna napi 8 órában heti öt napban gyerekfelügyeletet havi 35ezerért? Így mégis családtag vigyázna rá, akit ismer és szeret. Én is nyugodt lennék, de mégis faramucinak érzem a helyzetet kissé... szerintetek nem az?


2012. júl. 16. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Valóban kicsit fura helyzet, hogy fizetsz érte anyukádnak, aki eleve amúgyis otthon van, hogy vigyázzon az unokájára. De ha megengedheted anyagilag magadnak, hogy adsz érte pénzt neki, akkor szerintem nem gáz. Mivel ezt te ajánlod neki, nem ő követeli/várja el. Ha ebben a helyzetben lennék, és megtehetném én is adnék anyukámnak pénzt. Még akkor is ha nem kellene vigyáznia a gyerekre. Miért ne segíthetnénk a saját szüleinknek, ha megérdemlik? Nemde?
2012. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valahol azért is érzem jogosnak a fizetést, mert azáltal, hogy ő otthon van vele, amíg én dolgozok, ő lemond arról, hogy ha munkahely adódna ebben az időszakban a számára, akkor azt elfogadhassa... márpedig neki is még sok évet kellene dolgoznia a nyugdíjig... ezért érzem indokoltnak, hiszen apukám is csak minimálbért kap, és lássuk be, manapság 90ezer forintból megélni nem lehet egy kéttagú családnak sem... a rezsire sem elég fűtési időszakban...
2012. júl. 16. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jól gondolod, egyetértek veled. Valóban kvázi elveszed tőle a lehetőséget, hogy állást találjon,mivel a gyerekkel kell otthon lennie. Teljesen jogosan kapná a pénzt. 1.es voltam ismét.
2012. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván ha visszautasíthatatlan ajánlatot kapna, akkor megfontolnánk más lehetőséget is a baba felügyeletére, de a tapasztalatok nem azt mutatják, hogy ez be fog következni, így pedig ő is "keresne" valamennyit a jelenlegi semmi helyett :-(
2012. júl. 16. 10:16
 5/6 A kérdező kommentje:
És nyilván ha többet tudnék adni, akkor bizony nem tartanám számon, hogy mennyi a minimálbér...
2012. júl. 16. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon korrekt ajánlat. Elvonatkoztatva a gyerektől (ne haragudj érte, nem sértésnek szánom) Ténylegesen elveszed a lehetőséget tőle egy alkalmazotti jogviszonyra, de mivel kompenzálod, amennyire csak tudod, ez rendben van. Praktikus megoldás. Te visszamész dolgozni, a kicsi jó helyen van, jóval olcsóbban megbízhatóbb bébiszitterre teszel szert. anyukádékat is támogatod, és ráadásul ez nem adomány, ami esetleg kellemetlenül is érinthetné őket.

Tisztességes üzlet, ahol mindhárom fél a lehető legjobban jár. Szerintem ne görcsölj ezen, ragadd meg a kínálkozó alkalmat.

2012. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!