Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha vajúdás-s...

Hogy reagálnátok, ha vajúdás-szülés közben otthagyna benneteket a fogadott orvosotok?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, nem kibeszélni akarok senkit, csak közeli ismerősömről van szó és ő is regisztrált tag itt,így tudom,hogy nem fog haragudni, ő is írt már a nevemben és ez köztünk szólva,nem kellemetlen dolog..

Egyik ismerősömmel ez történt. Pénteken szült és a vajúdás kellős közepén,burok repesztés után a fogadott! dokija közölte vele mosolyogva,hogy ő most elmegy,mert fontos dolga van, majd pár nap múlva jön és benéz hozzá. Átadta más dokinak és elment. Kb 2-3 óra múlva a baba meg is született.. aznap meg is látogatta, mikorra mondta, de ennyi. Ma jöhetnek haza, és a varratokat szintén más doki szedi ki, mert ma sem lesz bent ez a doki. Szegény lány totál kiakadt!! Engem szintén iszonyúan felháborít, mert az én fogadott dokim is Ő! Nagyot csalódtunk benne mindketten, nem is tudom mire számítsak. Pénteken megyek nst-re, remélem akkor tudok vele beszélni, mert megy szabira hónap végén, és meg hamarosan szülök..

Ti hogy reagálnátok erre? Vagy aki már járt így,hogy viszonyult az orvosához ez után?

Köszi,ha írtok, egy felháborodott 36+4 hetes kismama!



2012. júl. 17. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömék pont ezért nem fogadtak dokit a szüléshez. Mondjuk nem értem,mert a terhesség alatti vizsgálatokat magán orvosnál végeztették, de úgy voltak vele,hogy ha egészségesen kihordja, akkor a szülés már lezajlik az ügyeletesnél is. Hát nem tudom....
2012. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első gyereknél nekem is fogadott orvos,rengeteg pénz,erre mikor megindult a szülés 1 héttel hamarabb,nem jött be.Megszültem végülis komplikációmentesen az ügyeletesnél.

Háborgott a fogadott orvod,hogy hol a pénze,nem adtam neki oda ami még járt volna ha bejön.(az ügyeletes kapott,figyelmes volt,utána is bejött).

Második gyerekkel sztk,ügyeletes orvosnál szülés,,semmi probléma. (fogadtam volna viszgálatokhoz orvost ha bármi nincs rendben terhesség alatt)


Első szülésnél én is felháborodtam rendesen,fizetek egy csomó pénzt neki végig,és nem képes bejönni (nem,nem nyaralt,semmi,aznap délután dolgozott is,délelőtt nem jött be hozzám)

2012. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos soha többé nem mennék hozzá vissza. Plusz egy forintot sem adnék neki!!! Ha nem dolgozik meg a pénzéért, akkor ne is tartsa a markát. Amúgy nem egy ilyen esetről hallottam már. :(
2012. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En meg pont ezert fogadtam fel szülésznőt is a dokim mellé. Meg hat ugye a szuleszno van a velunk a vajudas kozben. Tudom, hogy nem varrhat meg ilyesmi, de legalabb van ott velem valaki, akit ismerek, es bizom is benne. Amugy meg sok ismerosom szult nala elso babat gatvedelemmel, koztuk a noverem is. Ezert bizom benne, hogy nalam is sikerul vagas nelkul megoldani :)) igy ebben nem lesz szukseg a dokira :))
2012. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát, én a helyedben körülnéznék a kórházban, hogy ki van még ott jó orvos, mert ha elutazna a tiéd, akkor azt a 2-3 szimpi dokit megkérdezheted, hogy elvállalna-e

de amúgy meg ügyeletesnél is jó szülni, mert ő tuti ott is marad végig, köteles figyelni Rád, szóval ha nem választasz végül pluszban senkit, akkor sincs baj

amit én nem tennék: nem fogadnám el az elutazó dokim által javasolt másikat, mert így mindkettő elvárja a pénzt, és nem tudhatod, hogy azon túl, hogy ők haverok, tényleg olyan jó -e. Az ügyeletes akkor már legalább korrekt, elfogulatlan és ha jelzed neki, hogy hálás leszel, akkor ugyanúgy gondoskodó lesz Veled, mintha a mostani dokid által ajánlott helyettest választanád.

2012. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én orvosom,akinek 40 hétig fizettem a rengeteg pénzt,nem császározott meg időben,várt addig amíg komplikáció lépett fel.A szülésemnél ott volt,de nem azt kaptam,amit vártam.Szó szerint be se jött,óránként beintett és ennyi.Hibát vétett,a babám majdnem odaveszett...Csalódtam benne.Mi tudjuk,hogy ő hibázott/ő maga is/de ráfogni nem tudjuk.Mikor esni kezdett a babám szívhangja,és elkezdtek sípolni a gépek azonnal jött,császároztak.Kb 2 perc alatt.Sajnos,azt nem tudom,hogyha ügyeletesnél szülök,akkor is ilyen gyorsan cselekednek-e.Minden esetre én 50-et adtam neki,"csak".
2012. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd helyében feléje se néznék ezután! Egy árva fillért nem látna tőlem, az tuti!

Nem mondom, hogy egy orvosnak végig ott kell kuksolnia mellettem a vajúdás alatt (elég,ha időnként megvizsgál, és ha minden oké, kint marad) de az a minimum, hogy a kitolási szakaszban ott van, ő varr össze, ha kell, és szülés után meglátogat egy-kétszer.

Én a helyedben beszélnék vele,elég határozottan és nyomatékosan, - ha kell bevinném a férjemet is, hogy lássa, "nem babra megy a játék", - hogy hogyan képzelem el a szülést, és ha ő megteszi ezt velem is, amit mással, akkor inkább nem szülök nála. Aztán talán összekapja magát,de ha nem, legalább tudom, hogy mi a helyzet.

Nagyon felháborítónak tartom ezt az orvosi viselkedést! Egy fogadott orvos azért fogadott,mert akkor is bejön a szülésre,amikor nincs munkaideje. Ha meg nyaralni megy, azt is mondja meg korrekten.

Én annak idején szülésznőt is fogadtam, és abszolút nem bántam meg.

2012. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!