Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs munka? Szüljön gyereket!...

Nincs munka? Szüljön gyereket! Hogy lehet ilyet mondani?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, a munkahelyem mondta hogy nem vesznek vissza sem most, sem 1 év múlva. Bementem a munkaügyi központba, ahol azt mondta a munkaügyi szakértő, hogy essek gyorsan teherbe!


Ez normális szerintetek??


2012. júl. 17. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Nem, az egy bunkó volt aki ezt mondta4
2012. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Jó tanács...és ha szülsz még egyet, de utána se lesz munka, akkor érdemes még egyet szülni, aztán még egyet, aztán még egyet?

Munkaügyi szakértő alapos tudással, megfontoltan nem mondana ilyen. Ha viszont le akart rázni gyorsan, vagy "népességnövelési tanácsadónak" állt, akkor már érthető miért mondta.

Amúgy én soha nem értettem miért vannak munkaügyi központok. Igazából csak látszat-intézmény, segítséget ritkán ad, munkát meg főleg.

2012. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Olyan nincs, hogy nem vesz vissza. Még az új MT szerint is köteles visszavenni, de utána sajnos bizony már kirúghat.

Viszont így megkapod a végkielégítés, a szabik pénzét és a felmondási időt is.

Kirúgni pedig nem nagyon fog, mert félnek a cégek, felajánl közös megegyezést, amiből ha ügyes vagy, jó jössz ki.


Egyébként nem mondott nagy hülyeséget a munkaügyis, ha valóban terveztek mostanában gyereket.

A céged visszavesz, Te pedig bejelented, hogy bocsi, terhes vagyok, és táppénzre mész. Innentől kezdve újra védett vagy.

2012. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van az utolsónak, nyilván tanácsot szeretett volna adni a munkaügyis, nem kell ennyire mellre szívni.

Természetesen te döntöd el, akartok - e még egy babát, ez nem kötelező.


Ha nincs munka, nemhogy kettő, de egy gyermeket is nehéz eltartani, ez nem érv.


A lényeg: te mit akarsz?


Ha nem akarsz még egy gyereket, akkor a munkáltató a fizetés nélküli szabadság után felmondhat( ezt meg kell indokolnia, Mt-ben benne van hogy mire hivatkozhat ilyenkor) akár a gyermek 3 éves kora előtt is.

Szerintem is be fog próbálkozni a közössel, ami akkor OK, ha az abban leírtakkal te is egyetértesz. Előtte azonban böngészd át alaposan a jogszabályokat, hogy mire vagy jogosult egy munkáltatói felmondás esetén,és legalább azokat a juttatásokat ( vagy annál jobbakat) kell hogy kapj közös esetén is.


Ha akarsz második babát, akkor jót mondott a munkaügyis, mivel ha a cég nem akar visszavenni, akkor - ha terhes vagy és ezt bejelented neki- nem mondhat fel a fizetés nélküli szabi után sem, így tovább él a jogviszonyod, és kapod a TGYÁS/GYED-et is.


Még az is megoldás lehet, hogy nem szakítod meg a fizetés nélküli szabadságodat, hanem igényled a GYES-t, keresel egy heti max 30 órás másodállást, ami lehet hogy beválik annyira, hogy ha a gyermek 3 éves lesz és elküld a céged, akkor a másodállásodból akár főállás is lehet.

2012. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!