Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy mennyi idős munkaviszony kell ahhoz Ausztriában, hogy ha teherbe esnék onnan kapjam a gyest és a szocpolt?

Figyelt kérdés
Most indulok ki Ausztriába dolgozni. Március 1-el lesz munkaszerződésem. tervezünk gyereket, de a jobb megélhetés miatt ugy gondoltuk, hogy gyűjtünk még. Mennyi időt kell ott dolgoznom, hogy onnan tudjak majd gyest meg családi pótlékot kapni?

2012. febr. 8. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom az osztrák törvényeket, de általában 1 év a minimum szokott lenni.


A családi potlékot abban az országban kapod ahol a gyermekkel élsz. vagy is ha magyarországon (határmentén) élsz de bécsben dolgozol, akkor csak magyarországról kaphatod a családit. Gyes ha van az osztrákoknál akkor tuti egy minimum terhesgondozáshoz van füzve mint Magyarprszágon mert a németeknél is kötelezö 3x terhesgondozásra menni.

2012. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia. a barátnőm Ausztriában dolgozik, egy év után szült, és így már kapott gyest. sok sikert az új munkához!
2012. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van egy olyan oldal, hogy www.igr.at

Ezt tudom ajánlani, itt olvasgass és talán találsz hivatalos, pontos választ kérdésedre! Magyar nyelvű honlap, azon belül -munkavállalás ausztriában - gyakori kérdések (családi juttatások, anyasági jog... stb) Nagyon részletesen leírnak sok mindent! Nézzétek meg, remélem tud Nektek segíteni!:)

2012. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
,
2012. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. ja bocs az elején szocpolt írtam a családi p-ra gondoltam
2012. febr. 8. 22:30
 6/6 anonim válasza:
Szia!Mi Ausztriában elunk,es egy honapja szültem itt egy becsi korhazban,az allando lakcimem itt van,itt jartam az összes vizsgalatra,es innen kapom a csaladi potlekot,es a gyest is.Ezen a munkahelyen harom honapja dolgoztam ,mikor terhes lettem,tehat a probaidom lejart.Nem kotik ezt evekhez,csak ha probaido alatt jelented be,akkor felmondhat neked indoklas nelkul.Ha probaido utan,és elmesz egy orvos es viszel igazolast,akkor meg anyai vedelem alatt vagy ,nem mondhatnak neked fel a munkahelyen.De nem irtad,hogy itt is szeretnel-e elni vagy a ingazni szeretnel a hatar kozelebol,es Magyarorszagon lakni,mert akkor mas szabalyok fognak rad vonatkozni,mint ausztriai lakcimmel.Ha van kerdesed szivesen valaszolok.
2012. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!