Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyerekülést vegyek?

Milyen gyerekülést vegyek?

Figyelt kérdés

A fiam 7 hónapos, lassan esedékes lesz egy 9- 18/36

autósülés. Sajnos nem értek hozzá :) Olyat szeretnék, ami jó minőségű biztonságos!!!, egyszerűen beköthető, de nem a legdrágább fajta, akár használt is lehet ha jó állapotú. Szóval max ilyen 30e Ft-ért keresek de nem baj ha olcsóbb :) , annyi féle van, segítsetek........ Még egy kérdés, hol tudom megnézni, hogy milyen autóba köthető be az adott ülés? Mit jelentenek ezek a dolgok: isofix , adapter stb., Egyiket be lehet kötni saját övvel, másikat meg nem???? Mindenféle szabványszámot írnak, ezeknek utána kéne néznem???? Mert úgy gondolom, hogy olyat nem árusíthatnak, ami nem felel meg a szabványnak, vagy tévedek??? Köszönöm! :)


2012. júl. 18. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
SZia. Mi most vettünk nemrég. Én elég sokat nézelődtem olvastam. Használtat vettem mert arra volt pénz, és tegnap balesetünk volt, sajnos le is vizsgázott az ülés. 10 hós a babám, és hál Isten semmi baja nem lett. Concord Ultimax-ot vettem a vaterán használtan. Érdemes megnézni. Nagyon jó a töréstesztje, isofixes, nagyon masszívan beköthető, menet közben dönthető,remekül alszik benne a gyerek, és nem utolsó sorban tényleg biztonságos. Oldalról jöttek belénk, oda az egész oldaala a verdának, elejétől a végéig ,még csak nem is sírt szegénykém, csak akkor mikor látta, hogy mi megijedtünk, meg én kiabáltam :-( Én ezt a fajta ülést szívből ajánlom!
2012. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Isofixeset csak akkor vegyél, ha az autótokba beköthető. Nem minden autó isofixes kell külön csatlakozási pont ( a férjed biztosan tudja, hogy van-e) Ha ilyen az autótok akkor tényleg az a legjobb, ha isofixes ülést veszel ( ez van több fajtából) Ha viszont nincs csatlakozási pont akkor felesleges. Az előző által írt is nagyon jó ülés, nekünk maxi cosi priorink van (nem isofixes) az is jó.

Ha használtan veszel akkor érdemes egy képet kérni a huzat nélküli ülésvázról. Mert ha volt ütközés és meggyengült valahol emiatt akkor ott kifehéredik a váz.

Tényleg inkább egy használt (de tökéletes állapotban lévő) jó törésteszttel rendelkező ülés, mint egy új, de gyatrább.

Amikor én vettem akkor megnéztem az ADAC oldalán a kiválasztott ülés töréstesztjét, ha nem találtam róla tesztet vagy rossz volt akkor nem gondolkodtam rajta tovább.

2012. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Maxi-Cosi vagy BeSafe használtan. Habár utóbbit nem nagyon fogsz használtat taláni.
2012. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!