Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben kisgyerekkel/gyere...

Albérletben kisgyerekkel/gyerekekkel élők, milyen a főbérlőtök, volt/van baja a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Beleszól valamibe (ne zajongjanak a kicsik) vagy volt olyan hogy valakinek költöznie kellett az albérletéből mert 1 mellé született még egy picije? Olyanra gondolok aki rendesen fizet minden hónapban és persze nem picike zsebkendőnyi lakásba.Úgy egyáltalán mi a tapasztalatotok kisgyerekkel albérletezésről? Bp. vagy vidék? Köszönöm!!
2012. júl. 18. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Igaz már 3 éve nem lakunk albérletbe, de ott laktunk még akkor is amikor megszületett a második babám, de soha nem szólt semmiért, pedig volt rá alkalom, hogy a gyerkőcőm a falra rajzolt. Megmondtuk neki és azt is, hogy természetesen kifestjük. Nagyon rendes volt, rendszeresen hozott a gyerekeknek apróságokat is.

Mi vidéken laktunk.

2012. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam egy éves kora óta élünk albérletben, most lakunk a harmadikban (5 éves lesz nemsokára), mindig másfeles panelt béreltünk, csak mindig költöztünk, amikor már máshol volt praktikus lakni (ezért imádok albérletben lakni, mert mindig közel tudunk költözni ahhoz, ami épp fontos). Eddig soha, egyszer sem szóltak a gyerek miatt. Nem is nagyon lett volna miért, hiszen a főbérlő nem lakik itt velünk :) Persze, zajong, mint minden más ötéves, de akkor is zajongana, ha saját lakásunk lenne, ilyen téren szerintem tök mindegy, na meg amúgy is lemegyünk a játszótérre amikor csak lehet. Mondjuk én nem úgy kezelem az albérletet, mint egy ideiglenes szálláshelyet, nekünk ez az otthonunk, csak fizetünk érte, hogy használhassuk. De mivel minden cuccunk saját, ezért nem nagyon tűnik úgy, hogy mi itt megtűrt valakik lennénk.

A mostani főbérlőnk különösen kedves, egy középkorú, aranyos nő, mindig hoz valami apróságot a gyereknek, amikor jön a lakbérért, meg úgy egyáltalán, nagyon kedves, korrekt, igazi kincs az ilyen :) Persze a többi is normális volt, csak őt aztán főleg nagyon szeretem.

Arról nincs tapasztalatom, hogy milyen, amikor a már meglévő mellé születik még egy picike, de szerintem ebből sem csinálna már gondot, hiszen láthatta eddig is, hogy egy gyerek mellett is tök normálisan fizetünk mindent, a lakás nincs lepusztítva, akkor most kettő miatt miért lenne gond?

2012. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, még amit kihagytam: persze benne van (és eddig is benne volt) a szerződésben, hogy költözés előtt festünk. Ez nálam alap, hiszen én is egy frissen kifestett lakásba költöztem be, meg amúgy is ilyet veszek ki mindig, hát én is úgy adom vissza, hogy frissen van festve.

Na, az még lemaradt, hogy mi pécsiek vagyunk (nem vidék!). De laktam Budapesten is már albérletben, csak ott még gyerek nélkül. De nem tapasztaltam nagy különbségeket, legfeljebb az árakban.

2012. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vidéki nagyvárosba mennénk, albérletbe. Egy fiunk van, a második pocakban, de még nem látványos.

Saját bútorok, normális, megbízható emberek vagyunk,nem laknánk le, de ezt így előre hiába bizonygatnám ugyebár.

Annyira rám hozták a "frászt" hogy a főbérlők ha meghallják hogy 2 gyerek, ki se adják mert a gyerek az zajong, meg lelakja a lakást stb.

Annyira aggódom hogy nem is fogunk találni normális főbérlőt.

2012. júl. 18. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi 7 évig éltünk egy 2 szobás albérletben, oda született a fiam. Tehát vele 2 évet voltunk abban a lakásban. Soha nem szólt a főbérlő. Akkor sem volt gondja a gyerekkel mikor megtudta hogy terhes vagyok, és utána sem. Most áprilisban elköltöztünk mert kicsi lett a lakás. Keresgéltem a hirdetéseket, és bizony soknál kizáró ok volt a gyerek, előbb engedtek kutyát beköltözni mint kisgyereket... Volt olyan is aki leírta, hogy 10 évnél fiatalabb nem mehet. De a másik véglet is igaz, van akit nem zavar. Sikerült elköltöznünk, és a főbérlő mondta, hogy ő gyerekpárti, semmi kifogása. Biztos fogtok találni lakást ahova nyugodtan költözhettek gyerekkel.
2012. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi Budapesten élünk albérlrtben,nálunk a főbérlő tökre örült a második babának.Egyébként én is izgultam,hogy mit szól majd,ezért már nagyon az elején szóltam neki,h mi ahelyzet,ne nagy hassal kelljen költözni.De szerencsére nem volt gond.
2012. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen én is épp ezt hallottam hogy inkább adnak ki állattal albit mint hogy gyerekkel. Pedig én itthon se engedek semmi kártevést a gyereknek, nemhogy más tulajdonában.
2012. júl. 18. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nekem ez annyira fura. Mondom, én már rutinos vagyok, de én mindig mindenkinek már előre megmondtam lakásnézéskor, hogy gyerekkel költözöm, soha egy szóval nem mondták, hogy úgy ne. Sőt, itt igazából olyannal sem találkoztam, hogy a tulaj válogatna a lehetséges bérlők közül, legalább is ha én odamentem egy lakást megnézni, és leraktam a kauciót foglalónak, akkor már nem volt semmi, hogy majd még más is megnézi. Jó, lehet, hogy ha valami igénytelen, koszos, büdös népség menne nézelődni, nekik azt mondanák, hogy majd tájékoztatják őket, nem tudom :D

De ezt a zajongás témát meg különösen nem értem. Gondolom nem egy szobát akar kivenni senki sem gyerekestül, hogy ott a főbérlő is. Hanem egy önálló lakást. Akkor meg mit zavarja a tulajt? Ez maximum a szomszédokat zavarhatja, de a szomszédok szempontjából egyik lakó olyan, mint a másik, nekik nincs különbség zajongó tulaj meg zajongó bérlő között. Mondjuk nekem eddig egy szomszéd szólt eddig a zaj miatt, hogy a gyerek ne bürrögjön az autójával fényes nappal mert zavarja, neki mondtam, hogy ő meg ne énekeljen hajnali ötkor a fürdőben a dokkmunkás hangjával, mert az meg engem zavar :) De ilyen szerintem minden társasházban előfordul, függetlenül attól, hogy ki bérlő és ki nem.

2012. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze, logikusan nézve így is van ahogy írod:) Csak szerintem sokan levonják a következtetést hogy kicsi gyerekkel aki albérletezik az tuti lelakja és önkényes lakásfoglalni készül stb. Holott minket is a jobb álláslehetőség és jobb élet vonzz abba a városba, most ezért nem adnánk el amink van és nem vennénk ott ingatlant mert teljesen felesleges lenne.

Mindegy, remélem, sikerrel járunk, mert elég szorosak lesznek a határidőink.

2012. júl. 18. 20:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi Miskolcon kerestünk albérletet kisbabával, kutyával...borzalmas tapasztalatokat szereztünk.


Hol a kutya volt a gond, hol a gyerek, e kettő párosítása pedig szinte ellehetetlenítette a lakáskeresést.


Így kötöttünk ki végül egy olyan házban ahol nem gond egyik sem, viszont olyan drága, hogy már ételre is alig futja a pénzünkből (a téli fűtésszezonba bele se merek gondolni), de sajnos örülnünk kellett, hogy egyáltalán találtunk helyet ahová mehetünk, mert szorított az idő minket (1 hónapot kaptunk az előző albérletből kiköltözni, mert eladta a tulaj a lakást).

2012. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!