Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti tényleg lenézitek...

Anyukák, ti tényleg lenézitek a védőnőket?

Figyelt kérdés
Védőnő szeretnék lenni, úgy érzem, tényleg ebben teljesedhetnék ki, és ezt élvezném a legjobban. Azonban édesanyám azt mondta, hogy nagyot csalódna bennem, ha "csak egy védőnő" lennék, azokat egyébként is minden anyuka csak lenézi. A nagyszüleim szerint az a baja, hogy akkor nem tud velem dicsekedni, hogy pl. orvos lettem. Tényleg ennyire lenézett hivatás a védőnő? Nem fogom az életcélom megváltoztatni édesanyám véleménye miatt, csak kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről. :)

2012. júl. 18. 19:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Most már a legtöbb anyuka tájékozottabb a védőnőnél, utánaolvasnak mindennek, könyvből, netről tájékozódnak. Őszintén szólva én csak mérni vittem a gyereket hozzá, nem tudott segíteni semmiben.
2012. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos,igen manapság ez megy.Az anyukák mindent jobban tudnak a védőnőnél.És mivel gyereknevelésről,a gyerek dolgairól rengeteg elmélet van,amit a védőnő mond azt alábecsülik,semmibe veszik.
2012. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos igen,így van.

Ami sokszor abból adódik,hogy otthon van egy anyuka 2-3 gyerekkel,és megy a huszonéves védőnő és elmondja,hogy mit kellene csinálni,amit a könyvből megtanult. Csak az életben a gyerek általában nem úgy működik.

2012. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

A védőnők nagy százaléka alig volt gyerek közelben. sőt, nagyon sokuknak nincs is sajátjuk.

Én 20 éves korom óta csecsemőkkel foglalkoztam. Amikor az első gyerekemmel terhes lettem, az első védőnői találkozás után rájöttem, hogy köszi, de inkább megoldom magam a dolgot, nem kell, hogy egy tök idegen tudálékos marhaságokat mondjon olyanról, amiről kb lövete nincsen.

A 3 gyerekemmel kb 6 védőnőm volt, ebből egy volt, aki nem nézett idiótának, hanem partnerként tekintett rám, és felfogta, hogy az ember a 3. gyerekével már sejt néhány dolgot a csecsemőkről, gyerekekről.


Szóval itt nem a lenézéssel van gond, csak sajnos sok az idióta védőnő, akitől inkább óvni kéne néhány anyukát. Pláne a túlaggódósokat.

2012. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon szerettem a fiam első védőnőjét, és nagyon sajnáltam, amikor elköltöztünk és el kellett "hagynom". Ő egy nagyon lelkiismeretes, de határozott ember és mindig számíthattam rá (egyébként a VIII. ker. Szigony utcai rendelőjében van szerintem a mai napig, úgyhogy mákja van, aki hozzá kerül). Az volt a jelmondata, hogy "Anyuka, mi azért vagyunk, hogy segítsünk". Megadta a mobilját, hogy bármikor hívhatom, ami egy újszülöttel már önmagában nagyon jól esett, mert "jajj, leesett a köldökcsonkja, mit csináljak??" "Nem kakilt 3 napja, mit csináljak??" és mindig, mindenre adott megnyugtató választ. Szóval ő egy intézmény volt és a mai napig nagyon hálás vagyok neki! És a terhesség alatt is végig lehetett rá számítani. Szóval igenis van igény jó védőnőkre, tény, hogy rengetegen gépiesen csinálják, de hidd el, a jó védőnőt nagyon megbecsülik a szülők! Rengeteg dolgot meg lehet vele beszélni, és egyáltalán nem baj, hogy nem orvos, mert az ember legalább nem feszeng annyira.
2012. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem írtam, hogy lenézem őket, nem nézem le, csak nekem nem tudott segíteni. Ennek ellenére felhívtam, ha pl. lázas volt a gyerek vagy nem tudtam, hogy a magzatvíz folyik-e, de nem tudott jó választ adni. Többre mentem az ügyeletes orvos tanácsaival.

A 39. hét végén jött nekem a kelengyelistával, hogy mit kellene venni a babának. Akkor elővettem a 4 oldalas kis listámat...

Közölte, hogy ne egyek sütiket terhesség alatt meg édes ivóleveket...megláttam a lányát, hát tehén volt terhesség nélkül is, nekem meg az észt osztja...

Szóval bajom nem volt vele, kedves volt, utcán érdeklődött, de nekem nem tudott segíteni. Másnak, aki kevésbé tájékozott, biztos tud újat mondani.

2012. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon aranyos a védőnőm. Rendesen túlórázott a kérdések miatt, rengeteg prospektust adott, szóval minden ok.

Az is igaz viszont, hogy sok anyuka már attól minta anyának képzeli magát, hogy felnevelt 2-3 gyereket. Ha ez a darabszámtól függne. Tele van a tévé tehetetlen szülőkkel akik valamit nem jól csinálnak és szakemberhez fordulnak. Akinek nem inge ne vegye magára.

2012. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
En szemely szerint meg vagyok a vedonommel elegedve, annak ellenere, hogy nincs gyereke, nem mond hulyesegeket. Viszont!!! van vedono ismerosom/rokonom, akinek szinten nincs gyereke es bizony sok hulyeseget tud mondani. Szerintem ahhoz, hogy valaki vedono lehessen, elobb kelleene szulnie 1-2 gyereket, igy nem valna sokszor nevetsegesse a tapasztalt anyukak szemeben, sot el tudna mondani azt ami neki bevalt es nem pedig azt idmetelgetne, amit a foiskolan megtanult.
2012. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Én nem nézem le a védőnőket, nekem nagyon normális védőnőm van és én örülök annak, hogy nincs gyereke, pontozzatok le érte. Nem arra vagyok kiváncsi, hogy ő hogy csinálja, hanem hogy hogy kéne. Az ismerősöktől, barátoktól vagy innen meg megkérdezem, hogy ki hogy csinálja.
2012. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Az hogy nincs gyereke, még nagyon sokmindent tudhat a gyereknevelésről. Sokszor hallani, hogy neked nincs honnan tudod. Egy először szülő nőnek pl. nagyon hasznos tanácsokat tud adni. Egy többedszer szülőnek is lehet újat mondani, pláne ha az elsővel se jól csinálta.

Perszer szerencsésebb ha gyakorlati tapasztalata is van. Ezt csak úgy érdemes csinálni.

2012. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!