Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elkeseredtem. Tényleg...

Nagyon elkeseredtem. Tényleg ennyire nem szeretik a szülők a védőnőket?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, már elvégeztem egy OKJ-s képzést, és minden álmom, hogy védőnő legyek, de ahogy olvasom, sok anyuka feleslegesnek tartja őket. Tényleg így van?
2012. febr. 4. 19:22
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Vagy inkább személyiség függő?
2012. febr. 4. 19:23
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a miénket:)


Igaz, én az a típus vagyok, aki szereti maga körbejárni a dolgokat, de azért jó, hogy van:)


Szerintem attól függ, hogy a védőnő milyen ember. Ha mindenbe beleszól, mindent jobban akar tudni, és leszólja az anyukát, akkor nem csoda, hogy nem szeretik. De ha csak tanácsokkal segít, és inkább ő egy lehetőség a segítségre, mint idegesítő mindenlébenkanál, akkor szerintem szeretni fogják:)

2012. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy függ a védőnő és az anyuka személyiségétől is. Én nagyon szeretem a védőnőmet, számíthatok rá mindig. Rendesen végzi a dolgát, ahogy kell, nem zaklat, de nem is feledkezik meg rólunk. Pedig több évvel fiatalabb nálam, mégsem okoz ez problémát. Szóval én örülök, hogy van védőnőm, de nem tagadom, annak is hogy pont ő az :)
2012. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit kutakodj, hogy MIÉRT nem szeretik a védőnőt az adott anyukák. ;)

Rendkívül tanulságos lesz.



Nálunk egy hölgyike nem okozott nagy közönségsikert, hamar le is lécelt. Rettentő tudálékos, nulla rutinnal. Gyerek persze nincs.

Szerinte minden gyerek pont úgy kell viselkedjen, mint ahogy azt a tankönyvben leírták, ha nem, akkor A: elhanyagolják, B: beteg, fogyatékos, zavart, vagy valami más baja van.


A negyedik gyerekét nevelő anyának se hiszi el, hogy önszántából nem fog éhen halni, vagy túléli, ha egyszer beájul (pl. kirándulás után), és nincs felkeltve fürdetéshez.


Viszont úgy fogta a gyereket, hogy rossz volt nézni. :(

2012. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én szeretem a védőnőnket, én is annak mennék, csak nincs meg hozzá meg az iskola. Szereti nem szereti egyén függő. Lehet nem a védőnő tanácsaival van a gondja, hanem alapból nem szimpatizál vele az anyuka. Meghallgatja amit mond és ennyi. Vagy a védőnő tényleg nem elég segítőkész, ami lehet, hogy csak attól van mert épp valami nem ugy sikerült, ahogy szerette volna (pl. nem vették fel a fiát abba a suliba, amibe akart volna menni). Nekem tetszik, hogy védőnéni leszel, grat hozzá:)
2012. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy biztos vannak olyan anyukák, akinek segítség, főleg első babásoknak, akik nem számíthatnak senkire.

Én nem annyira fiatalon szültem, irtóra készültem rá, sokat olvastam, kapcsolatban álltam szoptatási tanácsadóval, barátnőimnek már mind volt 1-2-3 gyereke, magam is bébiszitterkedtem éveken át, így nekem egy gyermektelen fiatal kezdő védőnő nem tudott semmi újat mondani. Viszont jött, kérdezett, és relatíve sok időmet "elvette".

(Az egy másik dolog, hogy bár igyekszem nem a külsőségek alapján belőni valakit, eléggé zavart a nyelvpearcingje, szerintem vannak szakmák, ahol az ember ezt nem engedheti meg magának...)

Ha a gyermekeim betegek, akkor az orvoshoz fordulok. Ennek alapján én a magam számára nem érzem szükségesnek, de van, akiknek segít.

2012. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A saját körzeti védőnőnket nem szeretem, valahogy nem jön be a személyisége, és végig azt éreztem rajta, hogy már nem szívvel-lélekkel csinálja a dolgot.

A gyerekorvosunk mellett asszisztáló védőnőt viszont nagyon szeretjük, nem szokott feleslegesen papolni, de ha kérdésem van, válaszol, értelmesen, nem ijesztget, mindamellett imádja a fiamat.

2012. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
45%

Az a helyzet, hogy a védőnő a lehető legkényesebb dologba szól bele, a gyereknevelésbe, ami ugye legjobb barátnőket, családtagokat is képes összeugrasztani, mert mindenki a saját igazát szajkózza.

Az enyémmel nem volt semmi baj, elég modern felfogásunak mondanám, pedig bőven középkor volt, viszont én akkor sem szerettem. Soha egy értelmes tanácsot nem adott, bár lehet nem is volt rá szükségem, ellenben folyton megjelent a házamban.

Amúgy véleményem szerint semmire sem jó a védőnő, nem véletlen, hogy ez is hungarikum, más országban nincs. Az kéne, hogy aki igényli ahhoz kijár rendszeresen egy ilyen segítő, de aki köszöni szépen nem kér belőle azt ne zaklassák. Így nem lenne rossz híre, mert akinek segítségre lenne szüksége annak segítene.

Át kéne szervezni ezt a védőnői hálózatot szerintem.

2012. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nekem nem a védőnőnk személyiségével volt bajom hanem azzal hogy utáltam hogy a nyakunkra jár, hogy beleszól a dolgainkba vad idegenként és én kénytelen voltam eltűrni ha kellett ha nem. Ha segítségre van szükségem akkor szólok, de arra nincsen szükségem hogy rám kényszerítsék. Azután elköltöztünk és a második gyerekemmel más védőnőhöz tartoztunk, na őt láttam kb 3-szor a baba születése után, roppantul hálás voltam neki ezért.
2012. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én az első védőnőnket szerettem,mert kedves,igaz,hogy még szinte pályakezdő volt,és nem nagyon volt tapasztalata,de lelkiismeretesen végezte a munkáját,mindig jött minket látogatni,és minden vizsgálatról tudott,hogy mikor mire fogunk menni,és mindig rögtön rákérdezett,hogy mi volt a vizsgálaton,ugyanis koraszülött ikreim vannak,és sokat jártunk vissza a gondozóba,kardiológiára,szemészetre,és ő mindent gondosan vezetett magának,mindig elkérte a papírokat,hogy beírja,mindig idetelefonált előtte,mikor jött hozzánk,hogy jó e nekünk az időpont.Hát a mostani védőnőnk pont az ellenkezője...Tavaly tavasztól ő a védőnőnk,és kb 2 hete volt nálunk először,úgy,hogy egyszer csak beállított.A 18 hós oltáskor nem szólt nekünk,én hívtam fel az orvost 2 hét múlva,hogy nem kéne megkapnunk?Erre az volt a válasz,hogy nekünk nem szólt a védőnő,mert a falunkba minden oltandó gyereket beoltottak 2 hete.Ja és ár fél éve tejallergiásak a kislányaim,és csak most tudta meg.szóval szerintem a védőnő személyiségétől függ,hogy szeretik e ,és szerintem nem felesleges,mert egy jó,és kedves védőnő sokat segíthet,főleg az első időkbe.
2012. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!