Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a szokás ebben a helyzetben...

Mi a szokás ebben a helyzetben? Fizetős, vagy nem fizetős a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Kicsit kellenetlen helyzetbe kerültünk, vagy legalábbis mi úgy èrezzük. Babánknak van egy fogadott magánorvosa, aki minden hónapban fix pénzért házhoz jön, itt végez minden vizsgàlatot, oltást. Őt megfogadtuk, tudjuk mennyi az annyi, nincs is ezzel probléma. Legutóbb azonban adott egy beutalót egy vizsgálatra, amit kórházban végeznek. Szakorvos megnézte a babánkat, valamint vérvétel volt. Mivel beutalóval mentünk nem kérdeztük mennyivel tartozunk, hanem adtunk egy összeget és megköszöntük a vizsgálatot. Viszont a doki kicsit furán nézett. Nem tudom eldönteni mi lehetett a baj. Állami kórházban, beutalóval végzett vizsgálat esetén nem is kellett volna fizetni. Vagy mivel magánorvos küldött meg kellett volna kérdeznünk mennyivel tartozunk?
2012. júl. 20. 10:53
1 2
 1/11 nittababy ***** válasza:
Nem ha beutalóval mentettek akkor nem kellet volna megkérdezni mivel tartóztok!!de lehet hogy úgy volt vele hogy ha csak ennyit adtatok akkor inkább ezt se adtátok volna!!
2012. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem nem adtunk keveset. A doki kb. fél órát foglalkozott velünk, és ebben benne volt a vérvétel, amit a nővérkék intéztek. Ezért adtunk 5000 ft-ot. A gyerekorvosunk 8000-ért jön házhoz. Akkor az 5 nem lehet sértően kevés. :(
2012. júl. 20. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem rohadtul meglepődött, és próbált rájönni, hogy melyik bolygóról jöttetek.
2012. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért? Egy nap alatt kaptunk időpontot egy olyan vizsgálatra amire alapesetben 2 hónap a várakozási idő. Tudom, mert én telefonáltam időpontért, aztán a doki bácsink kérdezte mikorra sikerült bejutnunk. Mondtam neki, erre pár perc múlva visszahívott, hogy másnap már mehetünk is. Ezért akartunk adni valamit, hisz soron kívül fogadtak. Úgy éreztük illő lenne.
2012. júl. 20. 11:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azért "akadt ki",hogy adtatok neki.Tök mindegy ki küld oda titeket;ha beutalóval mentek kutya kötelességük elvégezni a kért vizsgálatot,INGYEN!
2012. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy így volt. Az a baj, hogy az ember sose tudja mivel tesz jót! Lehet, hogy jószándékból most megsértettünk valakit.
2012. júl. 20. 11:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez most így alakult,legalább már ezt is tudjátok. :)
2012. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak meglepődött, nem szokás pénzt/borítékot adni.

:)


Én csak magánorvosnak adok pénzt.

Ha valakivel nagyon elégedett vagyok és "visszatérő beteg", csomagot csinálok, már azon is meg szoktak lepődni és azt is visszautasítják.

2012. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság szinte mindig magánorvoshoz járunk, és olyan természetesnek tűnt, hogy jár valami, mivel soron kívül fogadtak.
2012. júl. 20. 11:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Na azért biztos örült ám neki! ;))
2012. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!