Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A down vizsgálat fizetős, nem...

A down vizsgálat fizetős, nem támogatja a TB? Mennyibe kerül és mikor kell (érdemes) megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
35 év felett illetve, ha van a közeli családban genetikai megbetegedés, tehát van kockázati tényező.Van olyan hely ahol fizetős, de az I. sz. női klinikán ingyen megcsinálják a TB fizeti. Többféle van, van amikor a vérből nézik, és van amikor magzatvíz vagy méhlepényből vett mintából. Akkor szokták még, ha a 12. heti genetikai uh-n találnak valami rendellenest vagy a 16 héten levett AFP eredmény nem jó. Ilyenkor az orvos alapból küld vizsgálatra. Amennyiben mindened jó, csak te mégis megakarod csináltatni akkor fizetni kell érte, mert csak magánrendelőkben csinálják ebben az esetben.
2008. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nem támogatja a tb! Bár afp-t csinálnak a 16. héten...de az soxor hamis eredményt mutat!

Nem írtad hogy hány éves vagy valamint hány hetes terhes.

Én csináltattam, engem megnyugtatott! Kombinált tesztet a 13. héten. Két nap után hívtak az eredmény miatt. Én a Boglárkerék utcában csináltattam XIV.ker Sejtbank. Szerintem ha megnyugtat érdemes csináltatni, és persze ha gond van még időben vagy....


Boldog egészséges babavárárst

26 éves 23 hetes kismama

2008. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok...

CSak egy vérvétel volt az egész!

2008. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 13 héten csinálták,9000ft.Júniusban változott.

Kérhetsz még 20.000-est,vagy a kettöt együtt.Itt is megvan melyik héten kell menni,de már nem tudom pontosan.

2008. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! attól függ hol laksz! Kaposváron mindenkinek megcsinálják a 123. hetit és a 16.heti down szűrést is ingyen! Itt a rutin vizsgálatok közé tartozik.
2008. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! Én 30 éves vagyok, első babát várom, szóval én biztosra akartam menni, és az integrált tesztet csináltam meg a XVI.kerületben. Ez 2 vérvétel volt (12.és 16. héten) valamint egy ultrahang a 12.héten (4D)és így együtt fizettünk 26ezret. Tudom,hogy drágának hangzik,de ha baja lenne az később mégtöbbe kerülne, meg inkább erre költök mint a brendonos szoptatós fotelre:-)Amúgy nem csak a down-kórt vizsgálja ez a teszt hanem még nagyon sok más rendellenességet. Hát ez attól függ hány éves vagy, hogy érdemes-e.
2008. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 33 éves vagyok, 7 hetes, kecskeméti.

Tudom, még korai, csak tájékozódás miatt kérdeztem.

2008. okt. 8. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok, és a kombinált tesztet a Sejtbankon keresztül ingyen elvégezték nekem, holot erre nem volt indok. Kérdezz rá a dokidnál, hátha tud erről bővebb információt adni!

Amúgy a kombinált teszt 22.000 Ft, nem támogatja a TB.

2008. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!