Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kimennétek külföldre 2...

Ti kimennétek külföldre 2 kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
van egy 7 hónapos és egy2,5 éves gyerekem...férj,lakáshitel,5 szakma,2 beszélt nyelv,munka semmi.Ti ki mernétek menni külföldre?a férjem családjából vannak kint egy páran,hozzájuk mennénk a kezdetekben.Ti bevállalnátok?A nagyobbik most fogja kezdeni az ovit.Mernétek lépni?

2012. júl. 21. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp, ha ilyen szerencsés vagy, hogy még rokonok is élnek kint, van segítséged. Majd az oviban megtanulja a gyerek a nyelvet is, rájuk még tanfolyamok nélkül is gyorsan ragad. Neked meg lesz normális fizetésed, meg tudtok élni rendesen, nem úgy, mint itthon.
2012. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

CSAK ha BIZTOS munkahely van, és nem a család segitségére tudtok csak alapozni. Ezen kivül a lalás is probléma lenne, a rokonokhoz odaköltözni mindig problémás, állandóan azt hallgathatjátok, hogy a nyakukon éltek, hálaval tartoztok, stb.

Ha annyiban tudnak segiteni, hogy BIZTOS munkát tudnak nektek, SZERZÖDÉSSEL és KÜLÖN lakáslehetöséget.


De nekem jobbnak tünne, ha csak a férjed menne ki elöször, és amikor már van munkája meg lakást is talált, illetve NEKED is lenne valami munka, akkor mentek csak a gyerekekkel.

Az ovi ott sem ingyenes, hanem elég drága, meg a megélhetés is jóval több, mint MO-on. A gyerekkel bizonytalanra menni felelötlenség lenne.

2012. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát a rokonokhoz való költözés az azt jelenti,hogy a sógorom egy 3 lakásos társasházat bérel egyedül a b.nőjével.Ott lenne szállás velük egy épületben de másik lakásban.a munka meg fix lenne.amit dolgoznék eleinte arra mindig van kereslet.a sógor munkahelyén lenne.
2012. júl. 21. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Én fel sem tettem volna a helyedben ezt a kérdést, hanem az összes időmet az utazás szervezéssel tölteném. Persze, hogy mennék, bárcsak nekünk lenne ilyen lehetőségünk!

Férjem és én is diplomásak vagyunk, 3 gyerekkel, férjem fél éve nem talál munkát, engem nem akarnak visszavenni, gyesen vagyok. Iszonyú magas a hitelünk, kilátástalan a helyzetünk.

Sajnos van egy nyomós ok amiatt nem mehetünk ki, pedig már sokszor beszéltünk róla, hogy talán ez lenne az egyedüli megoldás számunkra. Még várunk fél évet és ismét végigbeszéljük a lehetőségeinket, mert ha addig nem tudunk elhelyezkedni akkor nincs más választásunk, mint menni.

2012. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát helyedben egy percet se gondolkoznék!!!! Mi is úgy vagyunk mint a 4es válaszoló. Férjem is én is nyelvtudás diploma mégis annyival nőttek a költségeink a hitelek miatt (tudom, tudom minek vettük fel de se kutyánk se macskánk szóval nem kaptunk egy vasat se sehonnan) hogy épp hogy a víz felszínén úszunk, úgy hoyg alig látjuk a férjemet.

Nálunk is ez a baj hogy egyenlőre nincs kihez hova menni nekem nincs kire számítanom itthon ha ő kimenne nélkülünk neki meg se lakhatása se tuti állás nem kínálkozna egyenlőre tehát ahhoz hogy ezt meglépjük valamiféle tartalékot kéne képeznünk először hogy pár hónapig megéljünk így külön két háztartásban (meg repülőjegyek meg lakbér etc.) de nem tudunk tartalékot képezni mert örülünk ha mindent fizetünk és épp nem gyülekeznek a fizetendők meg a csekkek.

Szóval helyetekben van is hova menni ( pár hónapig elélhettek sógoréknál, addig csak nem mentek már egymás agyára...) és meló is lenne egyből, nem gondolkoznék a helyedben.

2012. júl. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is gondolkodnék rajta, mennék ezerrel!! A gyerekeidnek is sokkal jobb lesz mint itt...
2012. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem már ott vagytok! :-)
2012. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!