Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én vagyok béna? Nekem...

Csak én vagyok béna? Nekem úgy tűnik másnak ez könnyen megy!?

Figyelt kérdés
Nemrég óta vagyok 2 gyerekes anyuka. A kisebbik pár hónapos. Úgy gondoltam, hogy ennyi idő alatt csökken a testvérféltékenység a nagynál, a kicsinek pedig kevésbé sírósak lesznek a napjai.És bár néha vannak jó napok is, legtöbbször a nap végére testileg (cipelés)-lelkileg (hiszti+sírás)kikészülök. Van erre megoldás? Mit csinálok rosszul?Vagy ez normális?
2012. júl. 26. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális. Majd egy kicsit később ez a része jobb lesz. Persze vannak olyan anyukák akiknél nincs testvérféltékenység (nálunk pl. nincs), de extra hasfájós a kicsi baba. Vagy egyszerűen elven a nagytesó. Vagy ép az első pár hónap a könnyű, aztán mikor a kicsi is elindul nagyon elevenek lesznek együtt a tesóval.

Kitartást kívánok:

3 gyerekes

2012. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!Régen türelmes, kitartó voltam. Mára már csak kitartó, remélem ez a tulajdonságom nem múlik el....
2012. júl. 26. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
detto!!!!! én is kész vok lelkileg. a nagy 4 éves lány de 17 fiú veszett el benne. nem igazán féltékeny a kicsire aki 10 hetes de rettentő eleven. a kicsi extra hasfájós volt, és sírós a mai napig . egész nap majdnem sír ja és nappal csak 10-30 perceket alszik.apa dolgozik egész nap. én tiszta ideg vagyok pláne a nagy kezd "süket" lenni, mindegy mit beszélek neki, múltkor az egyik boltban átpakolta a parfümöket a bizt.őr szólt, hogy szóljak rá. utána meg felmászott a pakolós pultra, azt hittem elsüllyedek szégyenemben. hogy merjek így kettővel bárhova is elindulni? alig várom már hogy kezdődjön az ovi!!! Le a kalappal azok előtt ahol több gyerek van!!!
2012. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Nálunk a nagyfiam mintababa volt, szépen szopott, gyarapodott, fogzást észre sem vettük, de nem aludt. (mai napig nem túl jó alvó) De nem volt soha hisztis meg hasonlók.

Aztán megérkezett az öccse (2 év van köztük), aki rendkívül bukós baba volt, hasfájós, minden fogával hetekig szenvedtünk, sírós, hisztis baba volt, viszont beteszem az ágyba és alszik, nem kell ringatni, egyebek.

Na emellett a két gyerek mellett teljesen lenullázódtam, kimerültem. Most a nagy 4 a kicsi 2 éves. Szépen összenőttek, imádják egymást, már nincs féltékenység sem, de nem is volt vészes. Néha persze veszekednek, de most mondhatom el, hogy végre fellélegezhetek.

Úgyhogy kitartás, lesz sokkal jobb is!

2012. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag könnyen vettem a kezdést, azzal semmi baj nem volt. A kicsi evett aludt, csendben elvolt, kvázi "elhagytam" a kiságyban néha, és rohangálhattam, esténként ugyan sírt, amíg ki nem jött a kaki. A fiam kopkop 3napig volt féltékeny, utána csak a sima megszokott ördögség.

Na de most, kicsi 18hónapos nagy 3éves. Ma elfelejtettem "hazajönni", pedig csak a patikába mentem:D, egyszerűen itthon hagytam őket az apjuknak. Néha bőgni tudnék. És elhiheted, hogy sokszor agyalok azon másnak miért könnyebb két nagy lóval:D én mit szúrok el.


Annak, hogy nálad miként változik a helyzet lehet javul, romlik, stagnál:D Remélem neked javul, nálunk nagyon elromlott.

Kitartást

2012. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!