Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angol keresztnév anyakönyvezte...

Angol keresztnév anyakönyveztetése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

A születendő kisfiamnak a Mason keresztnevet szeretném adni.

Sok helyen utána néztem és mivel Magyarországon nem anyakönyveztethető,így most tanácstalan vagyok.

Ennek érdekében tehetek valamit,hogy a kisfiú ezt a nevet kapja?



2012. júl. 30. 04:54
 1/4 anonim ***** válasza:
en ugy tudom h csak akkor anyakonyveztetik ezen a neven ha a parod vagy te kulfoldi allampolgar vagy es nem vagy magyar. Pl az en parom csak ausztral allampolgar en meg kettos magyar-ausztral es nekunk a Maeve nevet anyakonyveztek. De ugy tudom h ha a gyermek meg akar kulfoldon szuletik de ket magyar allamoolgar szulotol, akkor a nevet otthon magyar helyesirassal anyakonyvezik.
2012. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mutatom, hogy fogjak anyakonyvezni ha kervenyezed: Mézön

biztos hogy ezt akarod? mert ennel jobban szerintem nem lehet kiszurni a gyerekkel. nalam mondjuk mar a dzsesszika es tarsaik is kiverik a biztositekot, de ez igy aztan ubergaz lenne.

persze amennyiben apuka kulfoldi allampolgar ugy gondolom valamennyivel masabb a helyzet, de ha nem, akkor ezt inkabb gondold at megegyszer. a gyereknek kell leelnie az eletet egy ilyen nevvel, es lehet hogy most aranyos, de lesz meg komoly felnott ember is. bocs, de nekem ez a velemenyem.

2012. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem.. Köszönöm szépen az infókat..

És a második hozzászólással teljes mértékben egyet értek.

Én sem szeretném semmi szín alatt,hogy nevetséges legyen a gyerek neve... :) Szóval akkor,ha az apuka külföldi állampolgár akkor ez megoldható lenne?

2012. júl. 30. 23:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha apuka kulfoldi allampolgar akkor anyakonyvezik a kulfoldi helyesirassal.

2-nak: nem valoszinu h Mo-n fogunk elni, parom ausztral, angol vezeteknevvel, ugyhogy a magyar nev hangzana mellette hulyen nem beszelve arrol, h itt Kinga, Emese, Tunde, Gyongyi neveket ki sem tudnak ejteni, ergo nem pecsetelem meg a gyermekem ilyen nevekkel, h aztan itt nevesennek rajta h 'how do you spell it'....

2012. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!