Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több helyen olvasom, hogy az...

Több helyen olvasom, hogy az ingyenes tankönyvhöz "elég" a 3 gyermek. És ha a család jobb módú, akkor is jár az ingyenes tankönyv az iskolás korú gyerekre/gyerekekre? És az óvodai étkeztetés is ingyenes, ha 3 vagy több gyermek van?

Figyelt kérdés

Semmi nyomtatvány nem kell,semmi támogatást (rendszeres gyermekvédelmi) nem kell igényelni ehhez??

Én eddig úgy tudtam,hogy akinek gyermekvédelmire jogosult,azok kapnak ingyen tankönyvet,azok ehetnek ingyen az oviban,illetve vagy ingyen,vagy fél áron (iskola válogatja) a suliban. Mi az igazság??


2012. júl. 30. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Mi nem tartozunk a szegény kategóriába, mégis járt az ingyen tankönyv a 3 gyerek miatt. Az óvodai étkezést nem tudom, abban nem lennék biztos, de a tankönyvnél semmiféle gyermekvédelmis igazolást nem kértek, csak a 3 gyereket kellett igazolni.
2012. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár, a sógornőmék csak azért nem vették igénybe, mert használtat akartak adni, amitől kiakadt. Hozzáteszem, mind a három gyerek magánoviból ment iskolába. Nekem a pofámról leszakadna a bőr. Mikor kérdezem, hogy nem e ciki, mert látszik, hogy jómódúak, akkor az a válasz, hogy jár. A gázártámogatásnál kértek vagyonnyilatkozatot, akkor felháborodtak és nem adtak, valamiért vissza is kellett fizetniük, amit már igénybe vettek. Nem irigylem tőlük, csak másra fújj a segély miatt, miközben ők igénybe veszik.
2012. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Első vagyok. Úgy látszik a könyveket iskola válogatja, nekem teljesen újakat adtak mindig.
2012. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
Már a volt köztársasági elnökünk is megmondta ami jár az jár.
2012. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez önkormányzattól függ. Van ahol ingyenes és új könyvet adnak, van ahol ugyanígy ingyen de használt könyveket de új munkafüzetet, van ahol féláron. Attól függ, hogy mennyit áldoz rá a helyi testület.

Nagylányom eddig Budapest egyik kerületében ingyen kapott mindent, kiköltöztünk egy főváros melletti városba, itt már használtat adtak volna. Én azt választottam, hogy a használt könyveket nem kérem, na nem azért mert derogált volna, hanem mert év végén le kellett volna ugyanúgy adnia és akkor nincs miből később tanulni, ezeket inkább kifizetem.

Az ebédje Budapesten félárú volt a 3 gyerek miatt, az nem ingyenes. Itt nem tudom mennyi lesz.

Ha rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapnánk, akkor az ebéd is ingyenes lenne.

Csak a családi pótlékos papírt kellett bemutatni, mást nem.

2012. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Hát,komolyan nem értem,hogy ha ilyen támogatások vannak,akkor miért nem vállalnak a szülők 1-nél több gyermeket?? Értem,hogy erre a segítségre nem mernek alapozni,de akkor is!! Amíg Magyarország Magyarország marad,addig az állam igyekszik segíteni a nagycsaládosokat-ahogy most bebizonyosodott tekintet nélkül arra,hogy kinek mekkora a buxája! Ha nagyobb lesz a gyermek,akkor 18 évesen felveheti a babakötvényben lekötött,szintén az állam által adott összeget,amihez a szülők,családtagok tehetnek az évek során,így a kamattal,mindennel együtt azért nem 50 ezret tudnak felvenni... Nem értem,komolyan! Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy mennyi gyermeke lesz,vagy hogy lesz e egyáltalán,de ezeket a szülőket akkor sem értem...


Köszönöm még egyszer a válaszokat!!


További szép estét Mindenkinek!!

2012. júl. 30. 21:49
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

3 gyereknél ingyenesen jár a tankönyv az ált iskola 8.-ig


3 gyereknél 50% térítési díj kedvezmény jár az étkezésre az oviban és az ált iskolában -- családi pótlékról kell igazolás az iskolának


akárhány gyereknél ingyenes az étkezés az oviban és az ált iskolában ha rendszeres gyermekvédelmi kedvezménybe részesül a gyermek -- ezt évente kell újítani jövedelem alapon bírálják el (egy főre eső nettó)


lehet h van kedvezmény de hidd el nagyon sok a kiadás is több gyerek mellet pl ruhák nem minden családban tudja örökölni a nagytól a kicsi egy idő után mindenből többet kell venni, beérik egymás a gyerekek stb....

2012. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy szeptemberben ingyen van a könyv, még sok minden kell egy iskola kezdéshez. Iskolai étkezésre számítana egy Anya akkor minden nap délbe enne utoljára, és nyári szünetbe meg semmit nem enne. Ez azért elég gyerekes gondolkodás.
2012. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

ja a rendszerest az önkormányzatnál kell igényelni és majd az oviban iskolában be kell mutatni mindig a friss határozatot


rendszereshez : jövedelem igazolások (apa anya) ha van....

családi pótlék igazolás a folyósítótól

gyed gyes gyet igazolás a folyósítótól

mindből az előző havi h mennyi volt a jövedelem

2012. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocs, de nekem kevés a több gyerekhez az, hogy kap enni az oviban meg könyvet a suliban ingyéééé.

Ettől még nem lesz külön szobája meg rendes ruhája, stb. Én is olyan gyerek voltam, akinek "járt", csak valahogy mégse jutott soha :D.

2012. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!