Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több helyen olvasom, hogy az...

Több helyen olvasom, hogy az ingyenes tankönyvhöz "elég" a 3 gyermek. És ha a család jobb módú, akkor is jár az ingyenes tankönyv az iskolás korú gyerekre/gyerekekre? És az óvodai étkeztetés is ingyenes, ha 3 vagy több gyermek van?

Figyelt kérdés

Semmi nyomtatvány nem kell,semmi támogatást (rendszeres gyermekvédelmi) nem kell igényelni ehhez??

Én eddig úgy tudtam,hogy akinek gyermekvédelmire jogosult,azok kapnak ingyen tankönyvet,azok ehetnek ingyen az oviban,illetve vagy ingyen,vagy fél áron (iskola válogatja) a suliban. Mi az igazság??


2012. júl. 30. 21:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bocs az offért egyébként.
2012. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Én ezt baromi igazságtalannak érzem, hogy csak mert 3 gyerek van, akkor már minden jár. Az én anyám egyedül nevelt két gyereket, és tőle meg minden támogatást elvettek. Szóval én sosem értettem, hogy miért csak a 3 gyerekesek számítanak...
2012. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedülálló szülőknek is járnak kedvezmények. Anyukám is egyedül nevelt fel minket, ingyen voltak a tankönyvek áltsuliban.
2012. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudom mibe kerül egy gyermek-nekem 3 van! Soha nem is firtatom ezt,igaz,iskolába még nem járnak az enyémek,a legnagyobbak is csak ovisok,de emlékszem,hogy az én tanszereim sem két forintba kerültek,de azt gondolom,ha valaki okosan csinálja,akkor nem jelent gondot!


Több munkahelyen van iskola kezdési támogatás... Azért az a 10-12 ezer forint utalványban sem kis segítség!

Ha havonta -az iskolai időszakban is- meg veszi a füzeteket,előre vesz tornacipőt (előbb utóbb csak jó lesz a gyerekre),akkor az iskola kezdés nem kerül több 10 ezerbe! A ruházkodás mellett sok családnak nem kerülne semmibe megvenni havonta 3-4 füzetet,2-3 tollat,ceruzát! Ezek annyira kis tételek havonta!!


Én ezt gondolom, persze mindenkinek joga van eldönteni a dolgokat,senkinek nincs beleszólása abba,hogy ki hogy és mit csinál!!



Legyen szép napotok!!! és Köszönöm Mindenki válaszát!!

2012. aug. 1. 09:14
 15/19 A kérdező kommentje:

Ja,és igen,én is igazságtalannak tartok sok dolgot! PL a családit: akinek testvérei vannak,arra többet kell költeni ruhára,többet eszik,több pelenkát hord,mint az a gyermek,akinek nincs testvére? Értem az "ösztönző" (nek szánt) logikáját a kormánynak,de nem tudom elfogadni,még most sem!

Aki egyedül neveli a gyermekét valamiért,annak vajon miből gondolták,hogy elég havi 1000 ft -tal több családi gyermekenként??


A segélyezés meg aztán mindent visz! Ha hitelek miatt csúsztál oda ahol vagy,de ha a hiteleket nem számoljuk megvan az 1 főre eső minimum,akkor nem jár a segítség,pedig csak egy pár hónapig kellene... Nem fogom soha megérteni ezekben az értelmet!

2012. aug. 1. 09:19
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, rendkívül naiv vagy. Tudod, azért nem vállalnak az emberek 3 gyereket, mert a 3 gyerek mellett rengeteg lemondással jár az élet. Nomármost, ez neked nem gond, mert a te életed erről szól. A másé viszont nem. Nem hiszem, hogy jobb lesz attól a világ, ha többen vagyunk.
2012. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

:-) Nem sok mindenről mondtam le! Alapból nem voltam soha egy ezt-azt igénylő személy,nem jártam bulizni,nem jártam kajáldákba... Nem veszek kevesebb cuccot,mint a gyermekeim születése előtt-igaz,nem is bővelkedünk semmiben.

A "naiv" soraim arra akartak utalni,hogy sokan a pénzre fogják hogy nincs,vagy csak 1 gyermekük van. Nem vitázni,meggyőzni szeretném ezeket az embereket,csupán nem értem,hogy valakinek miért kell a pénzre fognia azt,hogy nincs,vagy csak 1 gyermeke van. És ezek pont olyan emberek általában,akiknek nem lenne nagy érvágás gyermeket vállalni (sok embernek a havi fizetni valók után marad több 10 ezer forint,a kamra tele,a fagyasztó tele,esetleg van kertjük,ahol akad egy kis zöldség-gyümölcs). Nem tudom,ezek az emberek vajon az igazi okot magukban tudják tisztázni,vagy maguknak is hazudnak? Nem mondom azt,hogy mindenki hazudik,de azért a többségnek nem igazi indok a gyermektelenségre a pénz! Ez az én véleményem.


Az államot meg tényleg nem értem,miért nem lehet egységes a családi,miért nem kapnak azok segítséget,akiknek igazán kell,miért kell a nyugdíjat emelni egy picit,de minden mást (gyes,családi) befagyasztani (és hát a minimálbér sem valami kecsegtető,bár 5 év alatt sokat nőtt! 5 éve még 53-54 ezret kerestem,heti 5x8 óra munkával,most meg ha jól tudom,73-74 a minimálbér,de ez,a mai árakhoz képest is ugyan úgy semmi,mint 5 éve az 53 ezer)

Néha lehet naiv-nak tűnök,de nem vagyok az! :-)

2012. aug. 25. 09:59
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
a 2 fiam ingyen kapja a tankönyvet mert sni +van egy huguk igy 3 vanak de 50% kedvezmény jár bölcsis lánynak is mert 3 vanak az iskolába is felét fizetem az ebéd dijnak,de a 3 gyerekeség nem azt jelenti hogy milyen nagyon sokat sporolunk ezen atol még az iskola szerek elég sokba kerülnek.
2012. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát te full baromságot írsz !Mégiscsak hogy képzeled azt hogy az ember segélyekre alapozza a gyermek vállalást? Te valami nagyon elvagy tévedve ..Ha gyereket vállalok felelek azért hogy szép gyermek kora legyen jó iskolája szép élményei jó végzettsége és ez csak a legkevesebb..A segély meg vagy van vagy nincsen ..Amúgy nekem 4 gyerekem van de elötte mikor terveztük amugy csak 3 -at terveztünk..akkor nem a segélyt adtuk össze hanem hogy mi nekünk mennyi a pénzünk a jövedelmünk.Mit tudunk majd neki biztosítani nyilván nem zsíros kenyeret tervez az ember és szeretné mondjuk minimum az orvost vagy a jobb kezelést megengedni magának ha baj van..De a mai fejemmel egy darab gyereknél én sem vállanék többet ebbe a szemét alisa kiszámíthatatlan világba ..És imádom a gyerekeimet ..
2015. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!