Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyiből oldjátok meg a...

Ti mennyiből oldjátok meg a havi ételvásárlást?

Figyelt kérdés

Mi 4-en vagyunk egy 2 és egy 4 éves egy Apuka és egy Anyuka:) mi egy 100-ast számolunk havonta kajcsira meg pelusra. Ennyiből ki is jövünk. Nem sok ez egy kicsit?

Mi minden másnap eszünk husit és valamilyen gyümölcs barack vagy banán vagy alma mindig van otthon meg zöldség is de az a kertből. Pelusbóla Penny-ben kaphatót vásároljuk(szerintem ez a legolcsóbb) a srácok kapnak heti 1-2x túrórudit vagy tábla milkát a család megeszik együtt.

Ti, hogy jöttök ki a havi keretetekből? Miket főztök?



2012. júl. 30. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk havi 50-70 a kiadás, nem vonom le az egyéb szükséges dolgokat, pl. tisztítószer, szalvéta, piperék stb.

Mi 5-en vagyunk, 4-en felnőtt mennyiséget eszünk, mert 2 kamasz gyerek van, a 3-ik meg pelenkás még alváskor.

Igyekszem spórolni a vásárlással, régen nem néztem a margarin, olaj, sajt, hús, egyéb árakat, megvettem ami kellett, olyat amilyet szerettem. Most már rájöttem, hogy az olcsóbb is lehet ugyanolyan finom és nem ártalmasabb.

Húst mi is sokat eszünk, ezen nem spórolok, de a rántott szeletet már nem karajból készítem hanem akciós csirkemellből és disznócomból. A minap rántott párizsit és rántott padlizsánt csináltam, meg kell mondjam, még finomabb volt, mint a hús és sokkal olcsóbb:) Rizibizi volt hozzá.

Gyümölcs, zöldség mindig többféle van, joghurt, túró rudi (de nem a drága pöttyös), krémtúró. Figyelem az akciókat és megveszem azt ha azért van leértékelve mert 2 nap múlva lejár. 3 gyerek mellett egyszerre 6 krémtúró is elfogy akár, ezért nem baj, hogy már csak 2 napig lett volna jó:)))

Főzni hatalmas adagokat főzök, minimum 2 napra. Nagy fazék gazdag levest valamilyen hússal, tegnap egy hatalmas tepsi rakott krumpli volt a második fogás. Előtte frankfurti leves.

2012. júl. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alaszka ***** válasza:
Mi is 4-en vagyunk, egy ovis, és egy 1 éves kislányunk van. Én saccra tudom csak megmondani, de úgy számolom, hogy kb. átlagosan heti 15 ezer Ft megy el, ez van mikor csak heti 10, és van mikor meg több mint 15 ezer. De ez úgy, hogy ebben főleg a hétvégi nagyobb főzés, sütés van benne, meg a napi "hideg" élelmiszerek, ami felvágott, vaj, sajtok, gyerekeknek van itthon joghurt, túró rudi, vagy keksz, mikor mi. Gyümölcs, zöldség mindig van itthon. Ehhez hozzájön még, hogy mi rendeljük az ebédet egy helyi étteremből, de az csak két adag, és így heti 3 ezer Ft körül jön ki. Tehát ha így vesszük, akkor kb. heti 18 ezer Ft megy el kajára, pelenkára, és én se vontam le a mosószert, háztartási dolgokat.
2012. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 kicsink van , 2 pelusos. 100 ezer megy el kajára/hó. Szerintem odafigyelek arra hogy spóroljak, kevesebből nem jövök ki.
2012. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert a minap olvastam egy háromgyermekes anyukától, hogy ők 60-70-et költenek el havonta ételre, tisztítószerre és pipere cuccokra. Kicsit elszomorodtam, hogy én meg alig jövök ki egy 100-ból, pedig felvágottból, törlőkendőből, tejből, az olcsó pennyset veszem husit a tesco-ból. De még így is érzem szalad ki a pénz a kezem közül.:(
2012. júl. 30. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:
igaz mi még csak 2-en vagyunk, most jön a trónörökös, de nekünk az a titkunk, hogy (igaz nincs autónk) de havonta egyszer vásárolunk be mindent egyszerre! (persze a kenyérfélét nem! és így nagyon sokat spórolunk, mert nincs az, hogy óó, veszek egy liter tejet meg 20dkg felvágottat, de ha már ott vagyok ,de jól néz ki az a csoki, meg az az üdítő, meg igaz, hogy nem fontos, de veszek még egy szalvétát is... mindenből akciósat veszünk, és spajzolva vásárolunk( pl: egyszerre veszünk 10 kg cukrot, 10kg lisztet, zsugor olaj, 36 liter tej) sajnos a tej mind el is megy egy hónapban! így olyan 40-60 E ft-ot költünk, úgy, hogy van kertünk! ez is elég sok, még így spórolva is!
2012. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 as vagyok, azért szeretem az ilyen beszólásokat hogy óó mi 40 ezerből megvagyunk 3 gyerekkel, mert ott legtöbbször (tisztelet a kivételnek) mindig kiderül hogy egy kis hétvégi kajálás anyósnál, anyukánál, meg saját kert, meg nagyszülők rokonok disznót vágnak, vagy tartanak állatot és akkor onnan csak úgy kapnak féldisznót vagy stb.

Kertet megművelve azért ez az megterem benne. Van a közelben tehenészet (nálunk is ahol korábban laktunk, volt 140 ft/l tej jó zsíros.)

Úgyhogy így mellékesekkel lehet hogy konkrétan a közértben csak 40 ezer megy el.

Nekünk a 3 gyerekkel ahol lakunk kicsi, zsebkendőnyi kert van (azt művelem ugyan de alig terem benne meg ez az).

Nincsenek se nagyszülők se rokonok akitől ezt azt kapnánk vagy hónap végén odamennénk akár csak enni.

Mióta elköltöztünk itt tehenészet sincs ahonnan hordhatnám a tejet (nekünk napi 1 liter simán elfogy sőt).

Nem a panaszkodás miatt írtam csak hogy ne keseredj azért el nem minden arany ami..:DD

Ja és persze a 40 ezer ft-os kajapénz pl. úgy jön ki hogy mindenből a filléres legolcsóbb amiben nem mindig van köszönet (gondolok itt pl. wc papír folpack és társai amiből megveszed az olcsót akkor elhasználsz dupla annyit..)

Nem úgy írtam fentieket hogy bárki megsértődjön rajta és magára vegye mert természetesen minden tiszteletem azé aki raktároz (ha van hol ugyebár fagyasztó kamra stb.) és kertet művel termeszt befőz előre főz stb. 3 gyerek nagy család mellett.

2012. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is elmegy boltba (élelmiszer, mosópor, tisztálkodószerek, szóval nem csak kaja) 80-90 ezer, plusz pelus, popsitörlő az nincs ebben benne.

4-en vagyunk, egy 4 éves és egy 8 hónapos gyermek, plusz mi ketten a férjemmel.

Soknak tartom én is, próbálunk spórolni. Nálunk nagyon sok tej fogy, és általában ahogy Nálatok is húsos kaja van minden nap (férjem ilyen húsevő, kevés nem húsos ételt eszik meg).

Nagyon szeretjük a felvágottakat, viszont arról már lemondtunk, csak néha eszünk, viszont gyakran eszünk májkrémet)

2012. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat akkor összegezve 100 e forint egy hónapban átlagosnak mondható. Akkor ha szeretném sem tudnám csökkenteni a kiadást. Mert pelus kell, a gyerkőcöknek meg a felnőtt szervezetnek szüksége van a rostokra, husira is...

Talán avval lehet spórolni ha az ember a kajcsi készítéssel ügyeskedik. :)

Szép napot mindenkinek!

2012. júl. 31. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!