Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlag mennyiből gazdálkodik...

Átlag mennyiből gazdálkodik egy 2 kisgyerekes család? Mennyiből tudtok éppenhogy kijönni? GYES, vagy munka?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, és most kéne döntenem. Vagy visszamegyek szeptemberben dolgozni (most kezdeném kivenni a szabadságot), vagy várok még egy évet és kapom a GYES-t. A gond, hogy csak nyáron mondják meg, hogy a gyereket felveszik-e bölcsödébe (esély nem sok...). Ha nem, mihez kezdek? Ugrik a munkám, mert magánbölibe nem tudjuk vinni.


Ha gyes-t kapok, félek nem jövünk ki. 200.000 lenne összesen, ebből rezsit, autóhitelt, és ennivalót kéne fizetni. Ruházkodást már nem is számolom:(

Ki lehet ennyiből jönni?


2012. márc. 21. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,


mi ennyiből gazdálkodunk (ugyan nincs hitel, de van albérlet és még félre is teszünk), szerintem bőven ki lehet jönni belőle, a nagyról sok mindent örököl a kicsi, a pelenka egyedül, ami esetleg nehéz, ha duplán kell pelenkázni, de ha szobatiszta a nagy, akkor már ez sem gond.

A gyerekeink nem szenvednek hiányt semmiben (tényleg szép, márkás ruháik vannak, bár szerintem nem ez a fontos), és nagyon szeretik egymást. Tény, hogy a rezsit nem lehet nagyon csökkenteni, de a főzéssel lehet okosan takarékoskodni, beosztani.


Szóval szerintem ki lehet jönni belőle, nekünk legalábbis sikerül, mindenféle aggodalom és nehézség nélkül is (ezt nem nagyképűségből írom, csak hogy sikerül).


(Ha konkrétabban érdekelnek a "számok", privátban tudok írni, ha szeretnéd :))

2012. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a rezsid, autohiteled, ovi vagy suli a nagyobbnak, benzin, de ha ezek utàn háztartásra (kaja, tisztítószerek, gyógyszertár) marad 80-90 ezer az jó.
2012. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a biztatást!

A nagy ovis, a kicsi még pelenkás:)

Úgy számoltam, hogy ha nem lesz jelentősebb áremelés, hogy ha minden sárga csekket kifizetünk, akkor marad kb. 80.000Ft. (Igaz 3 havonta megdobnak minket egy kamat különbözettel, de abban segítenek a nagyszülők, - bár ez is olyan kellemetlen, mert lassan inkább már nekünk kéne segítenünk nekik...)

Eddig gyed-et kaptam,és nem éltünk nagy lábon, de valahogy mindig elfogyott az a pénz is. Ruhákat sokat kapnak a gyerekek, vagy turiban veszek jó dolgokat. Még a UPC-t tudnánk lemondani, a tv-t alig nézzük, csak a mesecsatorna miatt fizetjük.


Jaj, nagyon nehéz dönteni, de hétfőig kaptam haladékot.

2012. márc. 21. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!