Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különleges/ritka nevűek, ti...

Különleges/ritka nevűek, ti utáljátok a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha valaki különlegesebb nevet szeretne adni a gyerekének, leszólják, hogy e miatt a gyereket folyton kifogják nevetni, nem lesznek barátai stb. De nektek, akiknek ritkább neve van, mit gondoltok? Titeket értek valaha atrocitások e miatt, ami komolyabban kihatott rátok? Pl.Kornél, Noel, Alfonz, Énok, Pandóra, Helga, Auróra, Leah, Ciklámen stb.
2012. aug. 1. 09:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a Kornél és a Helga egyáltalán nem ritka vagy különleges.

Én is lehetek így ritka/különleges nevű, Ágotának hívnak.

De a szomszédunkban két másik Ágota is volt, így felnőtt koromig nem is sejtettem, hogy ez ritka név.

Gyerekkoromban nem szerettem, túl keménynek találtam, és utáltam ha Áginak becéznek.

Ma már nagyon jóban vagyok a nevemmel, szeretem hogy kevés embert hívnak így.

2012. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
59%
Nekem ritka nevem van. José Manuel
2012. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
47%

Kornál nálunk nem ritka név. A környezetemben min. 3-4et ismerek.


Nekem is ritka nevet adott anyukám, de szép nevet. Igaz, mindenhol betűznöm kell, mert mindig félrehallják, és akkor improvizálnak, ami engem idegesít. De nem utálom a nevem. Egyik dédimamám nevét kaptam, aki a Hattyúk tavából kapta a nevét.


Viszont nekem a beszédes nevek és a külföldi magyarosított nevek nem tetszenek:

Felhő, Farkas, Napsugár, Őzike, Málna, Áfonya

Kevin, Patrik, Egon, Noel, Dzsenifer, Kíra stb.

2012. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim válasza:
Szerintem nagyon változó, mi a különleges. Mikor én születtem, nagyon egyedi és kicsit régimódi volt a keresztnevem, de a családban hagyományos név volt, így én is azt kaptam. Mikor 20 lettem, valahogy felkapták, és minden 2. kislányt így neveztek el. Úgyhogy most tök felkapott nevem van, holott régen nem volt az.
2012. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
73%

Úgy bírom ezt....Névtelenül írtok és akkor jna homályos utalgatás, h a "hattyúk tavából kapta a dédim a nevét, amit én is..." :D nah, most rohanok kikeresni milyen nevek vannak a hattyúk tavában....:S :) Írd, h Jozefina vagyok, aztán kész :D

Amúgy szerintem is relatív mi a különleges. De az biztos, h kevés Pandóra, Auróra, Ciklámen van....

2012. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Az én nevem is ritka volt, mikor kicsi voltam, de soha nem volt gondom a nevemmel. Most már egyáltalán nem számít ritka névnek, sőt!

A fiam Kornél, szerintem ez sem olyan ritka, többet is ismerek. A Noel és Helga szintén elég gyakori név, nem hiszem, hogy különlegesnek számítana.

2012. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%
De írjátok már meg mi az a "különleges"!:) Én pl. Hajnalka vagyok...Ez régen sem volt "tucatnév", most sem az, de azért ismerek pár Hajnalkát magamon kivül....
2012. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
80%
Az én nevem Lea ami régen is és most is ritkának számít.Gúnyoltak engem is,de nem hiszem,h van olyan név amit ne lehetne gúnyolni!Én szeretem a nevem pont azért mert különleges és egyedi,nem pedig tucatnév,mint Zsuzsa,Kata,vagy e félék!A lányomat pedig Mia Zoénak hívják!Tudom a Zoé tucat név,de nekem már évek óta ez a kedvencem és ezért lett ez a második neve!
2012. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

Na végre!:)

Lea..Szép....

Különben a Zoé nem is "tucatnév", szerintem még mindig a ritka, vagy ritkább nevek közé tartozik...

2012. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Én még nem találkoztam Kornéllal, csak azért írtam, de úgy látszik akkor nem olyan különleges. De mondjuk, hogyha most elkezdeném sorolni, hogy Aisah, Azura, Hadassa, Hieronima, Isméria, Nikodémia, Niobé...azért ezek már nem hétköznapiak. Csak azért tettem fel a kérdést, mert ha mondjuk véletlenül pont itt van egy Zahira akkor elmondhatná hogy sokat piszkálták e a neve miatt. Nagyon tetszenek az ilyen nevek és én örültem volna ha ilyen különlegeset adnak nekem a szüleim, de nem agy történt, és nem is szeretem a sajátomat. Lehet hogy a gyermekemnek valami ilyesmit adok. Ezért kértem volna személyes tapasztalatokat.
2012. aug. 1. 10:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!