Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg mondaná valaki, hogy ha...

Meg mondaná valaki, hogy ha valakinek lejárt a 2 év gyede és gyedből megy veszélyeztetett tehességgel táppénzre a következő baba születéséig akkor az első baba után jár e a nagyszülői gyes?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
hát én ugy tudom hogy nem csak családi jár utána neked meg táppénz!
2012. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed a szabikat, addig járna a nagyszülőnek a gyes. Ha már táppénzen vagy, akkor már nem jár, én úgy tudom.
2012. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, jár. Ha van rendes munkaviszonyod, akkor elmehetsz táppénzre a gyed lejárta után, és nem te igényelsz gyes-t, hanem a nyugdíjas nagyszülő. Arra figyelj oda, hogy a nyomtatványon szereplő dokumentumokon kívül mellékelni kell a nyugdíjazásról szóló határozatot, a te és a férjed keresetéről szóló igazolást is!


Mi nem tudtuk, hogy ezeket csatolni kell, és már 3 hónapja húzzák az agyunkat a hiánypótlásokkal. Mivel visszamenőleg csak 2 hónapra ítélik meg a gyes-t, így kapásból elbuktunk 1-2 havi összeget. Remélem ti szerencsésebbek lesztek. :-(

2012. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De úgy gondoltam,hogy a nagyszülő aki nyugdíjas ő venné igénybe az első babára.
2012. aug. 1. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Bemész a Tbhez, ott megmondják, hogyan kell megigényelni a táppénzt a második terhességre (kell pl. igazolás a nőgyógyásztól minden hónapban). Utána a MÁK honlapjáról letöltöd a gyeses nyomtatványt, amelyen a nagyszülő megigényelheti a gyest első gyerek után. De ennek is vannak feltételei ugyanúgy, mint amikor a szülő igényli.

Én is táppénzre mentem a másodikkal, és az öregségi nyugdíjas anyósom vette igénybe a gyest. Utána a szülés előtt pár nappal lemondtam a gyest, és a tgyást akkor tudtam igénybe venni, amikor a MÁKtól megjött a határozat, hogy törölték a gyest (nekem meg ezt húzták 3 hónapig...)

2012. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!