Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érezte már úgy valaki h bár...

Érezte már úgy valaki h bár nagyon szereti a gyermekét hiányzik a régi élete?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam,nagyon szeretem,de annyira rossz h semmi szabadidőm,minden napom egyforma.Ha menni akarok valahová egyeztetni kell a nagyszülőkkel h mikor érnek rá bébiszitterkedni, azelőtt meg csak beültem a kocsiba és mentem ahová akartam.A másik dolog az anyagi része. Amit régen magamra költöttem azt most ráfordítom.Örömmel teszem,mert jó látni h boldog,felcsillan a szeme ha kap valamit,semmiben nem szenved hiányt. Viszont rám már szinte semmi nem jut.
2012. aug. 1. 17:23
1 2
 1/12 Sókristály ***** válasza:
56%

Ha visszanézek, inkább ürességet, tartalom nélküliséget érzek. Pedig sokat buliztam, sportoltam. Csak a lényeg hiányzott.

Az most sem megoldhatatlan, hogy csak úgy kocsiba (esetemben motorra) vágjam magam. Ha rövid időre, itt van apa, ha meg együtt akarunk kiruccanni, akkor a mamik valamelyike.

A pénz is érdekes kérdés. Nem vagyok egy nagy öltözködős, jobbára farmer, vagy bőrnaci, rövid szoknya, sztreccs fölső. És én is többet költök a gyerekekre, mint magamra, jóval többet. De nem vonom meg magamtól, amire szükségem van, vagy amire nagyon vágyom. Mert az egyensúly fontos. Elégedett anyuka nélkül nincs elégedett gyerek.

2012. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel nem vagy egyedül. Nekem 3 gyerkőcöm van és néha eszembe jut, hogy mikor is aludtam át egy éjszakát. Ha jól emlékszem 9 évvel ezelőtt, mielőtt a lányommal terhes lettem. Régen nagyon szerettem biciklizni, ez most a 3 gyerekkel elég körülményes (de persze így sem rossz!). Olvasni is nagyon szerettem, de erre is csak nagyritkán van időm és nagyon hiányzik. Egyszóval igen, néha hiányzik a gyerekek előtti életem, de nem bántam meg, hogy megszülettek, mert ővelük lett igazán teljes az életem. :-)
2012. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem mondanám hogy nem hiányzik, de nem tudnám elképzelni az életem a lányom és a férjem nélkül. Én is rég aludtam már át egy éjszakát, 3 éve külön alszom a férjemtől (még jó hogy nem megy a házasságunk rovására) . És igen, én is többet költök a gyerekre mint magamra. De akkor is jól van ez így, imádom őket, és nemsoká jön a második babánk is. Szóval 4-en leszünk egy kerek egész.
2012. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szégyellem, de igen. Azelőtt mehettem ahová akarok, azt vettem meg amit akartam... Legutoljára 1 éve voltam fodrásznál, pedig azelőtt 3 havonta mentem... Imádom a lányomat, és imádok neki vásárolni, de magamnak legutoljára tavaly novemberben vettem akármit is...
2012. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Imádom a fiam, nekem sajnos nincs segÍtségem, nincsenek nagyszülők.Gyerek mellett fodrászként dolgozok még, akkor a párom vigyázz rá. Nekem is pont 2 éves, eddig a munka kibillentett, de mostanában nekem is hiányzik a szabadság kicsit. Ha lemegyünk például Balatonra, jó lenne kicsit pihizni a napon, nem egész nap a drágámat követni, vagy megnézni egy filmet anélkül, hogy kikapcsolná a tv-t 5 perc múlva, vagy úgy beszélgetni a barátnőimmel, hogy a fél szemem nincs mindig a gyereken és a mondóka közepén nem kell a gyerekhez rohanni. És még sok más.Szeretem, szeretek vele lenni, de azért sok dolog hiányzik.
2012. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tegnap folyt a könnyem pont ez miatt.Nekem csak a házimunka és a gyerek...Ma sem tudom megfogalmazni, hogy mi volt-régi élet, fáratság vagy mi?Szerelmes vagyok a lányomba, de néha mi van velem nem tudom.Régen-Munka után beülni valahová és addíg maradni amíg akarsz, vagy fitforma vagy fodrász.Nem nézed az órád, hogy 4-kor játszira utána 8-kor fürcsi :D.Igen mindent örömmel teszel, üres lenne az élet nélküle, de néha visszagondolsz...
2012. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Látom nem vagyok vele egyedül.Már azt hittem h velem van a baj mikor hulla fáradtan néha ilyen gondolataim vannak.
2012. aug. 1. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is hiányzik.

Nekem sincs segítségem 2 gyerek mellett, akik most 4 és 1,5 évesek. Nem tudok sehova menni nélkülük, apa reggeltől este későig dolgozik, minden napom egyforma, pelenkázás, öltöztetés, főzés, mosás, takarítás, bevásárlás, ügyintézés. Soroljam még?

Régen pörögtem, jöttem mentem, sportoltam, kéziztem, most meg nyamvadt futást nem bírok beilleszteni a napirendembe. :(

Öltözködésügyileg én veszek magamnak ezt azt, legalább azt nem vonom meg magamtól. :)


Mindent összevetve szeretem a mostani életemet, de vágyom már szabadságra, januártól megyek vissza dolgozni, alig várom, hogy kicsit külön legyek a gyerekektől és dolgozhassak. Pedig imádom őket, de már 5 éve vagyok itthon egyhuzamban, azóta csak gügyögök, gagyogok, pelenkázok, szoptatok ............

2012. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudom gáz ezt így kimondani, de én folyton ezt érzem :(

Persze nem cserélném vissza a régi életemre, de akkor is hiányzik a szabadság, függetlenség és a korlátok nélküli élet.

2 gyerekem van, 5,5 és 2,5 éves fiúk és bizony nem olyan egyszerű tőlük bárhová is elszabadulni, ha meg végre sikerül, akkor meg lelkiismeret-furdalásom van, hogy lepasszoltam őket :(

Fél éve dolgozom ismét, kicsit jobb lett a helyzet, hogy legalább újra emberek között vagyok és igazi nőként kezelnek végre, de az a része, hogy pl. munka után nyugodtan elmehessek valahová, vagy akár eljárjak edzeni, továbbra sem megoldott, mert pont abban a pár órában tudnék együtt lenni a fiúkkal...

Szóval kb. akkor lenne tökéletes a dolog, ha 4 órában dolgoznék délelőtt és a délután az enyém lenne. Heti 2x edzeni mennék és szépítkeznék, 2x házimunkáznék, 1x pedig kikapcsolódnék.

Ja, hogy bilibe lóg a kezem? :))))

2012. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Tudjátok ez érdekes: mindenki azt írja, hogy hiányzik a régi élete mégis le lettem pontozva. :-)
2012. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!