Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régi munkahelyem vissza...

Régi munkahelyem vissza venne, de új szerződéssel (bőv lent). Mit csináljak, ilyenkor jogilag mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Időközben már csak papíron működik a cégem. Egy új céget hoztak létre ami tulajdonképpen bérli a munkát a fő cégnél. Akik gyes-en voltak papíron ott maradtak, a többi alkalmazottal új szerződést kötöttek. Most fogok visszamenni dolgozni, és mondták, hogy vissza vesznek, de ezzel az új céggel kell majd egy szerződést kötnöm. Félek, hogy így rosszul járhatok. Ez így jogutódnak számít? Tehát ha mégis elküldenek (még nem tölti a 3 évet a lányom) jár majd a végkielégítés? A régi cégnél közös megegyezést kellene kötnöm (ha jól értettem).
2012. júl. 19. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A közös megegyezés kizárja a végkielégítést.

Gondolj bele, az ugyanaz, hogy kilépsz a McDonalds-ból és átmész a Burger Kingbe. Ugyanúgy a Fusion Zrt. a tulaj, de az előző cégnél elveszett az összes éved (max. a gyakorlat, rutin, tapasztalat, kapcsolatok maradnak - ez a munkáltatódnak csak jó)

2012. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt el sem várom hogy kifizessék, ha kötnek új szerződést. De ezek szerint akkor ott teljesen új feltételek lesznek? Próbaidő? Meg ilyenek? Ugyanis a tevékenységi kör és a lógó, cím és minden egyéb ugyan az. ha meg igényt tartanék a végkielégítésre, akkor meg rosszul jönnék ki és gondolom nem kapnék új szerződést sem.
2012. júl. 19. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt kérdezd meg, esetleg a cégbíróságnál is informálódhatsz, hogy a második cég jogutód e. Ha erre nem adnak konkrét választ, akkor cégbíróság.

Nekem megvette a régi céget egy másik, nem vesztek el az éveim, mert jogutódnak számított.

Cégalapítás annyiféleképpen lehetséges, hogy ezt így nem fogjuk tudni neked megmondani.

2012. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, bár így hogy ezen gondolkodom rájöttem, nagy butaságot írtam és félre is vezettelek titeket. Rájöttem, hogy jogutódról nem lehet szó, hisz a régi cég él (papíron), az nem szűnt meg, csak a tevékenységet adta át. Nem tudom mit csináljak... Kérjem hogy a gyerek 3 éves koráig hadd maradjak a fő cégnél? Vagy nem tehetek semmit? Esetleg az új szerződésbe írassam bele, hogy nem rúghatnak ki, míg a gyerek nem tölti a 3-at? Ilyet lehet? Jajj, de szar ügy...
2012. júl. 20. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szerintem csak azt teheted, hogy a régi céged felmond neked, kifizeti az összes járandóságot (szabikat, végkielégítés, felmondási idő), majd az új céggel szerződést kötsz.

Mindenképpen ugyanazt éred el, ha ki akarnak rúgni, akkor megtehetik bármikor, ha visszamész.

Ennél rosszabbul csak akkor járhatsz, ha felmondasz a régi cégnél, mert akkor egy fillér sem jár.

A közös megegyezést is aláírhatod, de akkor én belevetetném, hogy szándékukban áll tovább foglalkoztatni a másik cégénél.

2012. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. 2 hét múlva kell telefonálnom. Meglátom mit mondanak. Még lehet, hogy az lesz, hogyha nagyon zavaros, akkor elkérem az aláírandó papírokat és keresek egy ügyvédet is tanácsadás céljából.
2012. júl. 20. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!