Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiben más az anya-gyerek...

Mennyiben más az anya-gyerek kapcsolat a sima szülés, és a császár után? Több helyen olvastam anno hogy a sima szülésnél bensőségesebb lett később is a viszony. Szerintetek ez hogy van?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 11:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Első, tényleg nem vitatkozni akarok, csak eloszlatni a tévhitet, miszerint egy császáros nem "szenved meg" a babájáért.

Nekem programozott császárom volt, mégsem mondanám, hogy nem szenvedtem meg érte. Oxitocinnal beindították a vajúdást, mert így jobb a babának, hogy kicsit "stresszelik", nem csak úgy kikapják, miközben mondjuk szunyókál békésen. Szóval én is ugyanúgy órákig vajúdtam, mint pl te vagy bárki aki rendesen szült. Csak a legvége, a kitolás maradt ki. Arról meg nem is beszélnék, hogy a műtét után mennyivel nehézkesebb minden, mintha simán szülnél, mert szerintem egyértelmű.

Úgyhogy ha már a "szenvedés" a téma, akkor szerintem a császárosok többet szenvednek a babájukért.

De szerintem ezen egyáltalán nem múlik semmi.

2012. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a lanyom surgossegi csaszarral a fiam pedig spontan szuletett. Utobbi a kisebbik.

A lanyomat is lattam miutan felkeltettek az altatasbol ,igaz csak valami rozsaszin foltot eloszor:)


De valahogy mas,ne ertsetek felre mindkettot imadom de a kicsi valahogy (ha szabad ilyet irjak) kozelebb all a szivemhez. Hogy a szuletes modja miatt vagy azert mert csak a fiam ,nem tudom.

2013. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!