Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 éves gyermekednek van...

4 éves gyermekednek van barátja, játszótársa? Honnan ismeritek őt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, van, több is.

Az utcából egy kislány, ők találtak egymásra.

A másik nagyon jó kis barátnője a barátnaink lánya, ők mi általunk barátok.

Meg vannak még mások is, sorolhatnám...Oviból, játszóról...

2012. aug. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De jó nektek.

Akkor egymáshoz is eljártok? A barátaitokkal gondolom igen.

Az enyémnek nincs és olyan rossz nézni, amikor fut oda a játszón a gyerekekhez és kérdi, hogy sziasztok, mit játszunk...azok sokszor nem törődnek vele...

a barátaimnak nincs gyerekük vagy nagyon messze(ország másik vége) laknak

az óvodából sincs senki, akivel össze tudnánk járni :(


Hol lehet ismerkedni?

Az még csak hagyján lenne, ha nekem nem tudnék barátot találni, de hogy neki nem ,ez így olyan szomorú, tudom, hogy vágyik rá.

2012. aug. 3. 07:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Lányomnak 5 barátja van.

Az egyik a szomszéd kislány 5 éves, nagyiéknál áthívtuk, ( ő is a mamájánál nyaral) és szinte egész nap együtt vannak, ha a Maminál vagyunk.

Van egy testvérpár, őket otthon a kertben ksmerük meg, társasház kertjében, de másik lépcsőházban laknak, a gyerekek elkezdtek velem beszélgetni, 6-9 évesek, majd a lányommal elkezdtek járszani, és vagy az udvaron találkozunk, vagy átjönnek, vagy mi átmegyünk.

A szüleikkel is megismerkedtünk, összebarátkoztunk, mivel a lányok át akartak jönni, na mondom kérdezzük meg Anyát, bementem hozzájuk, elkértek a lányokat, átengedte őket, majd hazakísértem őket, adott behívott az anyjuk, beszélgettünk, majd mondták másnap menjünk mi, és így elkezdtünk haverkodni.

Aztán másik barátnőm úgy lett, 1 lépcsőházban laktunk, láttam higy neki is van gyereke, de nem szólítottak le egymást.

Aztán egyszer a játszótéren a homokozóban elkezdtünk beszélgetni, együtt mentünk haza, majd megkérdeztem másnap mikor mennek ki, menjünk együtt, bekopogtam másnap, és együtt mentünk sétálni, a játszótérre, majd áthívtam őket, majd vissza hívtak... egy idősek a gyerekek!

Aztán másik barátnőm úgy lett, játszótéren megkérdeztem hol vették a gyerek cipőjét, nagyon tetszett, beszélgetésbe elegyedtünk, majd másnap is odajött, köszönt, elkezdtünk beszélgetni, majd áthívtam őket, és kialakult a barátság, neki is és idős a gyermeke az enyémmel.

De kb. 2 hónapja megint csak szereztem egy új barátságot, 5 éves kisfiú Anyukájával együtt hintázott a lányom, megdícsérte milyen aranyos a gyerekem, én az övét, majd vele is találkoztam a boltnál, köszöntem neki, majd megint találkoztunk a játszótéren, majd kiderült fodrász, elkértek a tel számát, elmentem hozzá hajat vágatni, áthívtam őket, és azóta hol itt hol ott találkozunk, a gyerekek meg jól elvannak!


Szóval kezdj el beszélgetni szülőkkel, akivel a gyermeked játszik, annak az anyjához menj oda, kérdezd meg hányéves a gyerek... majd hívd át őket magatokhoz, ők majd vissza hívnak, és kialakul!

2012. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én beszélgetek rengeteget anyukákkal, apukákkal a játszón.:( általában én kezdeményezem :(

Hozzánk nem tudok hívni senkit, egyrészt messze van hozzánk az összes játszó a környéken másrészt elég ciki a házunk(társasház udvar nélkül).

:((

2012. aug. 3. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a lakásba hívom őket, nem az udvarra, a lányom behívja szobába a barátait, ott eljátszanak, mi meg az anyukával kávézunk, beszélgetünk.

A legközelebbi játszótérre menjetek, de lehet a másik anyukának van kocsija , el tud hozzátok menni, vagy van busz is:)

Hívd át őket, akkor majd megmondja el tud-e menni!

2012. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A lépcsőház a ciki.

Volt olyan, aki bejött, azt mondta, hogy nem is gondolta volna, hogy ilyen házba ilyen lakás van. Mármint ilyen retkes, lelakott házba felújított lakás. De nem jött többé.

2012. aug. 3. 09:12
 7/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy velem van a baj. :( kezdeményezek, de nem sikerül kapcsolatot teremtsek


A játszó, ami a legközelebb is van, 25 perc séta. Vagy nyomorgás a babakocsival a buszon, ha a 20.ra felférünk.:(

2012. aug. 3. 09:13
 8/11 A kérdező kommentje:
dejónektek :))))
2012. aug. 3. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a lépcsőházban hívod őket, hanem a lakásba!

Nekem ez nem lenne gondd, nem lakhat mindenki palotában!

Barátnőm is egy lepukkant lépcsőházas 10 emeletesben lakik, a lakás rendezett tiszta, ez nem ok arra ne barátkozzak vele!

Meg lehet mások is messze laknak a játszóterhez, egyik barátnőm is kocsival jön hozzánk, mert a hegyen laknak kint!

2012. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most nem vagyunk senkivel olyanba, hogy át tudjam hívni.

Régen, amikor a nagy volt kicsi, még voltak ilyen lányok, de most nem. :(

Mi is van, hogy hegyre járunk játszózni. :)


Milyen hegynél laktok?


Tök fura, mert ha meg anyukáméknál vagyunk egy faluban, ott meg senki nincs sokszor a játszón, odamegyünk és üres.


Se ott, se itthon nem lakik a környéken gyerek.

2012. aug. 3. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!