Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlőt hazahozhat olyan...

Bárányhimlőt hazahozhat olyan aki már volt bárányhimlős?

Figyelt kérdés
Én is és a férjem is voltunk már himlősek, de a gyerekek még nem. A férjem egyik kollégája bárányhimlősen ment dolgozni, hazahozhatja a férjem, ha már volt, átadhatja a kicsiknek, vagy így nem kaphatják el a gyerekek.
2012. aug. 3. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem így nem terjed, csak közvetlenül. Gondolom a himlős kollega nem taperolta le a férjed, aztán a férjed nem taperolta le a gyerekeket.


Egyébként én attól féltem, hogy a b.himlő ellen beoltott lányom majd hazahozza az oviból a még nem beoltott kistesót, kérdeztem is erről a dokit, de azt mondta, hogy így nem fertőz.


Hát úgy legyen :)

2012. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egymás üvegéből is ittak, vajon így se?

Ha igen kb mennyi idő míg kijön a kicsiken?

2012. aug. 3. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy így fertőzne... Akkor mindig mindenki bárányhimlős lenne...

Azt hiszem 2-3 hétig lappang.

De szerintem ne aggódj.

1.voltam.

2012. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha kijön az se baj, csak ugye azzal, hogy lappang, nem lenne jó olyan helyre menni, ahol még nem volt himlő, egy játszótér stb...
2012. aug. 3. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!