Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki babát vár, elkaphatja a...

Aki babát vár, elkaphatja a bárányhimlőt, ha kiskorában már volt bárányhimlős? Vagy aki egyszer már átesett rajta, az 100%, hogy többször nem kaphatja el?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem 100 százalék, de nagyon ritkán fordul elő.Inkább akkor,ha gyerekkorában csak nagyon rövidlefolyású volt.
2009. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki már egyszer volt bárányhimlős az mégegyszer nem kaphatja el.
2009. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszer nagyon megijedtem, hogy elkaptam (de nem) :) és akkor tudtam meg, hogy aki átesett rajta, arra már nem veszélyes, nem kapja el !
2009. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha "nagyon" bárányhimlős voltál gyermekkorodban (több napos láz, legalább egy hétig új kiütések), akkor KICSI AZ ESÉLY h újra elkapd, de pl az övsömörnek ugyanaz a vírusa mint a bhimlőnek, azért az kijöhet rajtad és az ugyanolyan veszélyes mint a himlő a terhesség szempontjából. Nálunk tavasszal bhimlőjárvány volt, a fentieket az orvosomtól hallottam, és azt a tanácsot kaptam hogy ne vigyem társaságba a fiamat amíg túl nem vagyunk az első harmadon! Szóval: kicsi az esély, de egy terhes immunrendszere más, azért elővigyázatosnak kell lenni minden vírusfertőzéssel kapcsolatban.

17 hetes + 19 hós

2009. jún. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Övsömöröm is volt már. Akkor most ez jó hír, vagy nem?
2009. jún. 19. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!