Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti adtok zsebpénzt a...

Anyukák! Ti adtok zsebpénzt a gyerekeiteknek? Ha igen mennyit és milyen gyakran? És mit kell tenniük, azért, hogy megkapják a zsebpénzt? Ja, és hány évesek a gyerekeitek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Öt éves, még nem kap zsebpénzt :) Elvégre még nem is igazán van tisztában a pénz fogalmával, a vásárlásokat is én bonyolítom le, nem ő. Viszont előszeretettel gyűjti az aprót egy perselyben, de hát azt is csak úgy, hogy a kezébe adom, ő meg bedobja, és ha összegyűlik párszáz forint, akkor ő döntheti el, hogy mit szeretne belőle.


Rendesen zsebpénzt majd akkor fog kapni, ha már iskolás lesz. Eleinte inkább csak valami kis büfés pénzt, hogy vehessen egy csokit, ha szeretne, bár fogok majd neki csomagolni uzsonnát, de tudom gyerekkoromból, hogy nem jó érzés, amikor a többiek veszik a finomságot, én meg semmit nem tudok, nekem anyukám úgy érezte, hogy erre nincs szükség, ha egyszer csomagolja a szendvicset.

Most úgy tervezem, hogy kb. tíz éves korától majd kaphat nagyobb összegű zsebpénzt, hetente mondjuk, hogy tudjon gyűjteni, ha szeretne valamire. (Persze ezt a nagyobb összeget sem úgy értem, hogy tízezreseket, de mondjuk egy ezrest kb.)

Nem kell érte semmit tennie, hogy megkapja, viszont ha valami nagy disznóságot csinál, akkor előfordulhat majd, hogy büntetésből nem kap egy meghatározott ideig.

2012. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én 7 éves voltam, mikor érmegyűjtés címen elkezdtem kapni zsebpénzt. malacba ment, aztán a malacot karácsonykor feltörhettem.

aztán isiben naponta kaptam keveset, nyalókára, üdítőre, de abból nem tudtam gyűjteni. voltam vagy 12-13, mire nagyobb összegeket (pl. most 5000-10000 ft) kaptam havonta 1-2x, és azt saját belátásom szerint elkölthettem v összegyűjthettem.

2012. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

A lányaim 10-15 évvel ezelőtt az életkoruk tízszeresét kapták hetente. Alsósok voltak még, minden szükséges dolgot a tízóraitól a napi betevő Túró Rudiig megkaptak a zsebpénzen felül.A zsebpénzért semmit sem kellett csinálniuk, és arra költötték, amire akarták. Elképzelhetőnek tartottam volna a zsebpénzmegvonást büntetésként, vagy a különös hanyagságból okozott kár kifizettetését a gyerekkel, de emlékeim ilyen sose fordult elő.

Viszont a mértéken felüli édesség-matrica-műanyagkacat kunyerálásokat rendszeresen a "ha nagyon szeretnéd, vedd meg a zsebpénzedből" szöveggel hárítottam el. Általában nem vették meg, ha viszont valamit mégis, azt nagy becsben tartották utána.

Most a 7 éves óvodásom 100 forintot kap hetente. Elkölthetné amire akarja, de összegyűjti és pl. a nyaraláson vásárolt színes ásványokat, aminek az árát hazaérkezés után szépen oda is adta, még figyelmeztetni sem kellett, csak segíteni kiszámolni a pénzt.

2012. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!