Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Molli, Maja vagy Szonja?

Molli, Maja vagy Szonja?

Figyelt kérdés
Vezetéknévhez mind illik.
2012. aug. 4. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a Molli nem annyira tetszik, a Majáról pedig egy régi mese jut eszembe. :) Én a Szonját választanám, szerintem szép név :)
2012. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Molli nem,a többi jó.
2012. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Szonja. Esetleg még a Maja, de nekem is a méhecske ugrik be róla. Molli nem tetszik.
2012. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sorrendben:

Szonja, Maja, Molli

2012. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Moli is tetszik. Ha már mese akkor a Balu kapitányba a titkárnő lányát hívták Molinak.

A Szonja is szép, a Maja is bár szerintem egyre gyakoribb.

2012. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szonja a legszebb, bár gyakori. utána a Maja.

Molli nem tetszik.

2012. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1,Szonja

2,Maja

3,Molli

2012. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha a Molli csak becézés, és valójában Imola a név, amit adni szeretnél, akkor én arra szavazok.

Egyébként a sorrend nálam is: Szonja, Maja, Molli.

2012. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Csak Szonja.

Másik kettő vicc számomra, és szíves elnézést attól, akit így hívnak.

2012. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alaque ***** válasza:
77%

A Maja meg, ha már itt tartunk, a Mária becézése. Szerintem nevezd el olyan néven, ami nem becenév, aztán úgy szólítod, ahogyan akarod. Meg ő is úgy regisztrálja majd magát a Facebookra, ahogyan akarja. Én személy szerint falnak megyek az anyakönyvezett Robitól, Maritól, Zsuzsitól, Gergőtől (bár ez utóbbi széles körben elterjedt) meg társaiktól. Elnézést, ha valakit így hívnak, de én nem nevezném így a gyerekemet.


Amerikában bevett szokás (idétlen körökben) Johnnynak, Mike-nak, Andynek meg ilyeneknek anyakönyvezni a gyereket, de abba érdemes belegondolni, hogy Johnatan Michael Smith, ha a helyzet megkívánja, bemutatkozhat Johnny M. Smithként, de Johnny Mike Smith nem mutatkozhat be Johnatan Michael Smithként, ami viszont, valljuk be, tekintélyparancsolóbb egy csöppet. Vagyis bemutatkozhat, csak akkor már nem mond igazat. Tehát a teljes nevet becézni lehet, de az eleve becézett név esetén se továbbecézni, se visszafordítani a becézést nem ízléses. Szerintem.


Még egyszer elnézést, ha valakit Gergőnek, Zsuzsinak vagy Johnnynak hívnak! :D

2012. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!