Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Molli, Maja vagy Szonja?

Molli, Maja vagy Szonja?

Figyelt kérdés
Vezetéknévhez mind illik.
2012. aug. 4. 13:22
1 2
 11/14 Alaque ***** válasza:
52%
Szóval akkor vagy Mária, vagy Imola, vagy Szonja, de gondolom, a Mária nem tetszik, úgyhogy marad a másik kettő. :) Nekem a Szonja jobban tetszik.
2012. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
28%

Alaque-nak van némi igaza...

vannak nevek, amelye becéző formájának önállósítása kiveri nálam is a biztosítékot, ilyen pl. az Anikó (Anna) v a Zsóka (Erzsébet), Kata (Katalin)... ésa Molli (Imola) is, bár ezt a nevet csak kb. féléve hallottam először.

a Maja nekem kicsit más tészta, mert magyarul a Máriát nem becézik Majának, tehát nem igazán tűnik nekem első hallásra rokonnak. inkább magyarosított külföldi név, ami igazából y-al mutatna jól (Maya), csak ezt itt így nem anyakönyvezik. a Mária legszörnyűbb önállósított beceneve a Ria, amitől én spec falnak megyek.

2012. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Szerintem a Maja a legszebb közülük. Ez olyan "aranyos". És nem becenév (lehet becézni így a Máriákat és a Mariannokat is, igaz), most már átalakult becenévből önálló névvé. ;)

A Szonja is szép.

Mollinak a szomszéd kutyusát hívják. Bocsi.

2013. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Maja
2022. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!